בת שנה בלעה בטעות כדור אקסטזי ופונתה לבית החולים

ההורים המודאגים הביאו את בתם התינוקת לביה"ח לאחר שהתעורר חשדם שבלעה את הסמים המסוכנים. הצוות הרפואי החליט לא לקחת סיכון ובזמן שהמתינו לתוצאות הבדיקות נתן לה תרופות הרגעה שהצילו את חייה. "התינוקת הגיעה כשלבה פעם 200 פעמים בדקה. היא הייתה בסכנת חיים ממשית"

בת שנה בלעה אקסטזי, חייה היו בסכנה (רויטרס)

תינוקת בת שנה מירושלים בלעה בטעות כדור אקסטזי והובהלה לבית החולים כשחייה בסכנה. ההורים שהביאו את בתם לבית החולים הדסה הר הצופים אמרו לרופאים שבתם בלעה כדור לא ידוע. יחד עם התסמינים שהציגה העריכו הרופאים כי מדובר בסמים ממשפחת האמפטמינים - מה שלבסוף התברר כנכון והציל את חייה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האירוע, שהתרחש בתחילת השבוע, היה עלול להיגמר רע מאוד עבור בת השנה והוריה, כי סמים כמו אקסטזי משפיעים מיידית בעיקר על ילדים קטנים. הסם שנטלה גרם לדופק מהיר שהגיע ל-200 פעימות לדקה ועלייה משמעותית בחום גופה של התינוקת.

"התינוקת הובאה על ידי הוריה, שהיו מודאגים מאד - ובצדק", תיאר ד"ר דוד רכטמן, מנהל המרכז לרפואה דחופה ילדים בהדסה הר הצופים. "האב דיווח כי הילדה כנראה בלעה כדור. התיאור שנתן, יחד עם ההתנהגות יוצאת הדופן של התינוקת הנחו אותנו להאמין כי מדובר בכדור ממשפחת סמי ההזיה".

כדורי אקסטזי (רשות המיסים)

צוות הרפואה בבית החולים החליט לבצע בדיקה כדי לאתר את סוג הסם שהכניסה התינוקת לגופה, אך הרופאים לא לקחו סיכון וטיפלו בה מיידית באמצעות תרופות הרגעה. עם התייצבותה של התינוקת היא הועברה למחלקה לטיפול נמרץ. "היא הייתה תלושה לחלוטין מהמציאות", אמר ד"ר רכטמן. "בדיקות כימיות הוכיחו כי השערתנו הייתה נכונה ומדובר באקסטזי - מדובר במצב מסכן חיים".

"הזיהוי המהיר של החומר שנבלע היה בהחלט לטובתה" הבהיר רכטמן. ד"ר רבקה ברוקס מהיחידה לטיפול נמרץ ילדים אליה הגיעה התינוקת לאחר שטופלה בחדר המיון מבקשת מההורים לשים לב לכך שלילדים בכל גיל לא תהיה נגישות מסוכנים ולתרופות. במקרה הזה הסיום היה טוב והתינוקת שוחררה לביתה במצב טוב. צוות בית החולים דיווח על המקרה למשטרה שפתחה בחקירה.