צאו לטייל: סופ"ש אביבי לפנינו

אחרי הגשמים ולפני שיגיע הקיץ, מזג אוויר נאה ונוח צפוי בשבוע הקרוב. ברוב אזורי הארץ צפויה עליה קלה בטמפרטורות שתימשך גם מחר ואל תוך השבוע הבא. תחזית מזג האוויר המלאה

אחרי ביקורו הקצרצר של הגשם, הטמפרטורות שוב במגמת עליה ונראה כי האביב כבר כאן. היום (שישי) יהיה מעונן חלקית וייתכן גשם מקומי בצפון הארץ, אך במהלך היום הטמפרטורות יעלו מעט ויהיה נוח. מחר צפוי יום מושלם לטיולים עם עליה נוספת בטמפרטורות.

לעדכונים נוספים ולהעברת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

הטמפרטורות החזויות להיום: בטבריה 23 מעלות, חיפה עם 18 מעלות, בתל אביב יהיה נוח עם 19 מעלות, בירושלים מעט קריר עם 15 מעלות, בבאר שבע צפויות 20 מעלות ובאילת חמים עם 26 מעלות. בתחילת השבוע הבא יוסיף להתחמם וימשיך להיות נאה. לא צפוי ביקור נוסף של גשם בימים הקרובים.

אך יש גם מי שמצר על המחסור בגשם: חודש פברואר השנה הסתיים בבצורת חמורה באזור הצפון, זו השנה השלישית ברציפות. מנתונים של רשות המים שהתפרסמו אתמול עולה כי עד כה נמדדו באזור הכנרת כמויות משקעים הנמוכות ב-50% מהממוצע הרב שנתי באזור. ברשות המים חששו מתרחיש של שנה שלישית של משקעים מועטים ואף נערכו מבעוד מועד וצימצמו את השאיבה מהכנרת.

כבר בשנת 2014 נמדדו באזור הכנרת כמויות המשקעים הנמוכות ביותר בהיסטוריה המדודה, תופעה שנחשבה וקוטלגה כנדירה. אך חלפו רק שנתיים וכבר אנו מוצאים עצמנו במצב דומה. ברשות המים אף אומרים כי גם אם במהלך חודש מרס ירדו עוד משקעים, הם לא צפויים לשנות הרבה למאזני המים הלאומיים, משום שהשרבים התכופים שפוקדים אותנו לאחרונה מייבשים את הקרקע (כאילו היינו בקיץ). מבט בפרספקטיבה ארוכה יותר מגלה לנו תמונה מדאיגה: רק בשלוש שנים בעשור האחרון ירדו כמויות משקעים ממוצעות. כל שאר השנים היו שחונות.