תם השרב: החל מהלילה - התקררות

השרב והחמימות האביבית יפנו את מקומום לרוחות קרות, גשם מקומי עם ברקים ורעמים ומעט אובך. השירות המטאורולוגי סיכם את חודש פברואר 2016 כחם במידה מהרגיל, ועל אף הגשמים שירדו בחודש שעבר - הגולן והגליל עדיין סובלים מבצורת

השרב יפנה את מקומו לגשמים (שלמה זיו)

היכונו למהפך במזג האוויר ולשובם של המעילים: הלילה (רביעי) יישבר השרב והחמימות האביבית תוחלף ברוחות קרות, גשם מקומי עם ברקים ורעמים ומעט אובך.

לעדכונים נוספים ולהעברת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

הצניחה המהירה בטמפרטורות והופעת הגשם אינן מעידות על שובו של החורף. שבירות השרב הללו אופייניות לאביב ומשתלבות עם הקדמתו.

לאחר יומיים שבהן נמדדו 30-31 מעלות בחוף וכ- 25 מעלות בהרים, הטמפרטורות יצנחו במהלך הלילה כשחזית קרה תחדור לאזורנו. שקעים שרביים, כמו זה שהורגש בימים האחרונים, הם מערכות לחץ נמוך שנוצרות בצפון אפריקה (ושמם המדעי הוא NAL - North African low).

ההתקררות תלווה בגשם ובאובך (חדשות 2)

החזית החמה היא זו שאחראית על השרב ועל העננות הגבוהה שמילאה היום את השמיים, ואילו החזית הקרה זו שתחצה אותנו בקרוב, ותצניח בבת אחת את הטמפרטורות. ההתקררות תבוא בשילוב משבי רוח חזקים ולעיתים גם אובך וגשם.

הצניחה המשמעותית במידות החום תורגש גם מחר בשעות הצהריים. בקצרין צפויות 17 מעלות, בצפת 14, בטבריה 22, בחיפה 18, בתל אביב 20, בירושלים 16, בים המלח 27, באשדוד 19, בבאר שבע 20 ובאילת 26.

הגשמים הנלווים עלולים להיות חזקים באופן נקודתי אולם לא מדובר במערכת גשומה בעלת אופי חורפי. ייתכנו שיטפונות מקומיים בדרום הארץ, אולם הגשם יהיה קצר וייפסק כבר בחמישי אחר הצהריים.

(חטיבת דובר המשטרה)

בסוף השבוע יהיה נוח יותר אבל קריר. מזג האוויר היציב יישאר גם בתחילת השבוע הבא שבו ההתחממות תימשך. השירות המטאורולוגי סיכם אתמול את חודש פברואר 2016 כחם במידה ניכרת מהרגיל. רק חודשי פברואר בשנים 1941, 1955 ו- 2010 היו חמים יותר ממנו או דומים. למרות הגשמים שירדו במהלך החודש שעבר בצפון, כל הגליל והגולן עדיין סובלים מבצורת, זו השנה השלישית.