בדיקות: חיידקים, עובש וקוליפורמים בשרונה מרקט

שוק האוכל בשרונה מרקט בת"א נפתח ברעש גדול והפך לאחד ממקומות הבילוי הפופולריים בארץ, עם מאות אלפי מבקרים בחודש ורווחים שהגיעו ל-175 מיליון ש'. אבל כמה בטוח למאכל המזון שמוגש שם? בדיקת מעבדה שערכנו מגלה חריגות מדאיגות בכמות החיידקים במאכלים בכמה מבתי העסק, ובכמה מקרים מדובר במנות שלא ראויות למאכל אדם

משרונה מרקט נמסר בתגובה: "הופתענו מהממצאים שעלו בבדיקת חלק מהעסקים במתחם, ובכוונתנו ללמוד אותם לעומק. המתחם נמצא תחת פיקוח שוטף של משרד הבריאות ועומד בכל התקנים הנוגעים לממכר מזון. ככל שיובאו לידיעתנו ליקויים, אנו נפעל בהתאם מול בתי העסק".

מהשף ישראל אהרוני נמסר בתגובה: "רמת ההיגיינה בדוכן הירו ראמן בר גבוהה מאוד, הסחורה מגיעה מדי יום טרייה והכול תמיד מאוד נקי ומסודר. אנו מקפידים לערוך בדיקות מעבדה ותקינה גם כבקרה עצמית וגם על ידי חברה חיצונית מדי חודש. יחד עם זאת, אנו לוקחים את המקרה לתשומת ליבנו ונבדוק לעומק את הממצאים על מנת לטפל בהם מיידית ולתקנם".

מהשף שגב משה נמסר בתגובה: "מבין מרכיבי הכריך שלנו, רק הלחמנייה שמסופקת ממאפייה חיצונית בתל אביב עשויה להיות מקור לעובש. ייתכן והלחמנייה שנבדקה העלתה עובש כאשר עשתה אתכם את דרכה למעבדות הממוקמות בתל חי שבצפון. אני מתייחס ברצינות רבה לבדיקתכם, שכן אני מתייחס גם לשווארמה בשרונה מרקט כמו בבית מרקחת".

מ"פושון" נמסר בתגובה: "אנו מקפידים הקפדה יתרה על איכות המוצרים ואף נעזרים בשירותיה של חברת ייעוץ תברואתי העורכת ביקורות פתע מקיפות למוצרינו. עם זאת, הנושא ייבדק לעומקו ונפעל על מנת להבטיח ללקוחותינו את המוצר הטוב ביותר".

מממתקי נצרת נמסר בתגובה: "אנו מקפידים על סטנדרטים ואיכות ברמה הגבוהה ביותר וכנדרש על פי תקנות משרד הבריאות, אם נתגלתה תקלה נקודתית, אנו מתייחסים לכך בחומרה רבה, ועם קבלת הממצאים נפעל לטיפול מיידי בליקויים".

מחברת "מיצי בשוק" נמסר בתגובה: "כל הירקות עוברים קילוף וחיטוי ברמה הגבוהה ביותר על פי דרישת משרד הבריאות. איננו יודעים באיזה אופן נלקחו הירקות לבדיקה, יכול להיות שבתהליך ההעברה למעבדה המיץ לא היה בטמפרטורה המתאימה. כמו כן, נבדוק בשנית מיצים שלנו".

מ"זה סושי" נמסר בתגובה: "ספקי הדגים שלנו עוברים בדיקה של משרד הבריאות מידי יום. כמו כן, אנו מבצעים בדיקות בטיחות מזון פרטיות מידי חודש. אנו מופתעים מתוצאות הבדיקה בסניף וכמובן נלמד את הנתונים לעומקם ונפעל באופן מיידי כדי לעמוד בסטנדרט הגבוה ביותר".

מ"טייגר לילי" נמסר בתגובה: "אנו מקפידים באופן קבוע ודקדקני על איכות מרכיבי המנות עמם אנו עובדים, ההיגיינה וניקיון המטבח. אנו פועלים באופן קבוע על פי דרישות משרד הבריאות ועומדים כמובן בכל תקניו. כמובן שנבחן כעת את הדברים כדי לבדוק כיצד יתכנו הממצאים הללו".