הצפות וחילוצים: מבט מהאוויר. צפו

המערכת החורפית הקצרה והגשומה במיוחד הורידה ביממה האחרונה משקעים שהביאו להצפות חמורות, חילוצים ואפילו קריסת תקרה במרכז מסחרי. תושבי עין גדי היו נצורים למשך רוב שעות היום, ובמועצה האזורית תמר לא התקיימו היום לימודים. זה מה שקורה כשבמשך שעות הגשם פשוט לא מפסיק לרדת. צפו בתיעוד השיטפונות מהאוויר

אחרי הקיץ שקפץ לביקור, החורף חזר היום (שני) ארצה והביא איתו יום גשום וסוער, במיוחד באזור הדרום. כצפוי, נחלי מדבר יהודה שצפו וגעשו, והביאו להרבה מאוד שיטפונות באזור.

לעדכונים נוספים ולהעברת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

כמו בכל אירוע גשם, גם היום היו מספר נהגים שניסו לחצות את הנחלים השוצפים ונסחפו בזרמים. הם חולצו בשלום על ידי כוחות הסיוע וההצלה באזור. אלא שהחילוצים בוצעו לא רק בנחלים, אלא גם בערים כמו יבנה, נתיבות ושדרות. למרבה המזל, כל החילוצים הסתיימו ללא נפגעים.

שדרות, היום (יניב כליף)

מושב מעגלים, היום (רון אלמסי)

אלו שהרגישו אולי יותר מכל השאר את שובו של החורף הם תושבי עין גדי שהיו נצורים ביישוב למשך רוב שעות היום. בשעות הערב המוקדמות נפתח היישוב מחדש לכיוון צפון, אבל כביש 90 לכיוון דרום עדיין סגור לתנועה. במועצה האזורית תמר לא נערכו היום לימודים, ומחר הם יחלו בשעה 9:00, רק לאחר שיוודאו שכל הכבישים פתוחים.