החום שובר שיאים: מתי יחזור הגשם?

מאז 1941, היו רק 3 שנים בהן נרשם רצף כזה של ימים חמים באמצע החורף. במספר מקומות בארץ הטמפרטורות גם שברו שיאים. מחר ישבר החום ובשבוע הקרוב כבר נחוש התקררות וגם הגשם יחזור. התחזית המלאה

רצף חריש של ימים חמים (אלעד זוהר)

גל החום שובר שיאים: רבים ניצלו את מזג האוויר החם לבילוי בים ובחיק הטבע, אך היום (חמישי) מתבר שגל החום הנוכחי באמת שובר שיאים. אמנם ברוב אזורי הארץ לא נשברו שיאי טמפרטורה לחודש פברואר, אך נרשמה חריגה מבחינת הרצף של הימים החמים בחודש זה.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - כנסו לחדשות 2 בפייסבוק

מחר, ישבר גל החום ויסגור רצף של חמישה ימים שלמים של "קיץ" באמצע פברואר. ב-75 השנים האחרונות, רצף כזה קרה שלוש פעמים בלבד: בפברואר 1941, בינואר 1971 ובפברואר 2010. ב-2010 היה גל חום ארוך יותר מהנוכחי ובו גם נמדדו הטמפרטורות הגבוהות ביותר.

כל הטמפרטורות שנמדדו בחמשת הימים האחרונים היו בין 8-10 מעלות מעל המוצע לחודש. אתמול בכפר בלום ובצמח התקבלו ערכי שיא לפברואר שעברו את השיא הקודם.

המשך השבוע בסימן התקררות: מחר צפוי יום חם בחצי הראשון של היום ולקראת הצהריים תגיע רוח מן הים והטמפרטורות ירדו בהדרגה: בתחילה בחוף, בהמשך בשפלה ובסוף בהרים.

ההבדלים מחר בין הטמפרטורות בבוקר לבין הטמפרטורות אחר הצהריים יגיעו ל-6 מעלות. בשבת תורגש התקררות ניכרת אך עדיין לא יהיה קר מאוד ויתכן טפטוף קל בעיקר בבוקר. בתחילת השבוע נחוש התקררות נוספת, גשם יחל לרדת במהלך יום ראשון ויתחזק בשעות הערב. שני יהיה קר עם גשם שצפוי לרדת בכל חלקי הארץ אך בעיקר באזור המרכז וצפון הנגב.