מדוע נשלל רישיונו של מנתח המוח הבכיר?

משרד הבריאות החליט לשלול לתקופה מוגבלת את רישיונו של בכיר מצנתרי המח בארץ ואחד הנחשבים בעולם. במשרד הבריאות מסבירים את ההחלטה המוזרה ואומרים שהמנתח הנחשב, שידוע ביכולותיו מתצילות החיים, סירב להעניק טיפול רפואי בשל סכסוך עם ההנהלה

רשיונו של ד"ר שמעון מימון, אחד מעשרת מצנתרי המוח הטובים ביותר בעולם, הושעה לחודשיים בעקבות סירובו לטפל בילד שסבל מדימום מוחי. ההחלטה הגיעה בעקבות טענותיהם של גורמים בבית החולים, לפיהן הוא סירב בשל סכסוך עם ההנהלה.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - כנסו לחדשות 2 בפייסבוק

לפני 4 שנים התבקש ד"ר מימון לטפל בילד בן 7 שסבל מדימום מוחי אך סרב. לטענת בכירים בבית החולים איכילוב, הסירוב נבע מסכסוך עם הנהלת בית החולים. בעקבות הדברים, החליט הממונה על המשמעת במשרד הבריאות, השופט בדימוס אמנון סטרשנוב, לשלול את רישיונו של ד"ר מימון לחודשיים. דר מימון כבר הודיע כי בכוונתו לערער על ההחלטה.

"אין ספק כי הוכח שהרופא הבכיר לא שעה לפניותיהם, שלא לומר תחנוניהם, החוזרים ונשנים של שלושה רופאים לקבל לטיפולו ילד חולה במצוקה קשה ביותר", כתב השופט בהחלטתו. "מדובר ברופא מומחה מהמעלה הראשונה ובעל כישורים יוצאי דופן (שהוגדר כפנומן מציל חיים) אשר חטא חטא כבד בסירובו לקבל לטיפולו ילד חולה במצוקה קשה ביותר".

עוד הוסיף השופט ונימק: "שיקולים של אגו מנופח וכעס בלתי מוצדק גרמו לו לאבד את שיקול דעתו הרפואי והאנושי בפרשה מצערת זו. הוא פעל בניגוד גמור למחויבותו על פי שבועת הרופא". בסופו של דבר ובשל הסירוב, טופל הילד בבית החולים הדסה וחייו ניצלו.