בפעם השלישית בתוך חודשיים - סכנת סלמונולה בביצים

משרד הבריאות ומשרד החקלאות מבקשים מהצרכנים לבדוק האם קנו ביצים הנושאות את הסימון ES והקוד 5236 - אם כן, יש להימנע מלאכול אותם. זו הפעם השלישית תוך חודשיים בה התגלה כי ביצים שיובאו מחו"ל נושאות את החיידק המסוכן ובמשרדים ממשיכים לבדוק ולאתר ביצים נגועות

שוב: סכנת סלמונלה בביצים

משרדי הבריאות והחקלאות מזהירים מסכנת הימצאות ביצים הנגועות בסלמונלה בבתי הצרכנים הישראלים. במשרדים מבקשים מהציבור לבדוק האם קנו ביצים הנושאות את הסימון ES ובעלות קוד 5236 שתאריך התפוגה שלהן הוא 6.3.16.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במשרדים מבהירים כי בשלב זה הביצים הנגועות אינן אמורות להימצא על מדפי הסופר ולכן אין כל סכנה בקניית ביצים בשלב זה. "אנו מבקשים לא להשתמש בביצים", הבהירו והוסיפו כי יש להמשיך ולהימנע מאכילת ביצים שאינן מבושלות היטב.

מלבד הביצים שיובאו מספרד, שעליהן סימון ה-ES, התברר בחודש שעבר כי ביצים שיובאו מאוקראינה וטורקיה היו נגועות בסלמונלה. גם אז במשרד החקלאות עצרו את ייבוא הביצים וביקשו מהציבור להימנע מאכילתן.

למרות הגילוייים אודות ביצים נגועות שיובאו מחו"ל, בקרת המשרדים מצליחה למנוע את רוב מקרי הסלמנולה והזיהומים. הסכנה הממשית אורבת בביצים שמוברחות משטחי הרשות הפלסטינית ואינן עוברות כל פיקוח. ביצים אלו ניתן לזהות על פי רוב, לפי היעדר סימנים מזהים.