ניצחה את סרטן השד ומדגמנת בגדי נשים שעברו כריתה

חייה של שירה עצרו ברגע אחד בגיל 23 כשגילתה שחלתה בסרטן השד. אחרי שנתיים של טיפולים המחלה כבר מאחוריה, ועכשיו היא מקדישה עצמה להעלאת המודעות לגילוי מוקדם של המחלה בגיל צעיר. בין השאר היא עושה זאת באמצעות צילומי דוגמנות לאביזרי אופנה לחולות במחלה

"לעלות מודעות" (רגעי פז - אייל פז)

שירה הייתה רק בת 23 כשחלתה בסרטן השד. היום, כמעט שנתיים אחרי וכשהמחלה מאחוריה, היא מדגמנת לקטלוג אופנה קצת שונה - שמלות שמעוצבות במיוחד לנשים שמתמודדות עם המחלה תוך כדי הטיפולים ואחריהם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

את רגע הגילוי היא זוכרת היטב. "פשוט הרגשתי גוש וזה היה נראה לי נורא הגיוני", היא מספרת. "חשבתי שזאת ציסטה שמאוד נפוצה אצל בחורות צעירות ולרגע לא הייתה לי דאגה שזה משהו אחר".

ולמרות שלא ממש דאגה, עברה שירה בדיקת אולטרסאונד וביופסיה שתוצאותיהן הראו שהיא חולה בסרטן השד. "עבדתי ולמדתי באותו זמן ולקראת סיום הלימודים גיליתי את זה, ואז הכול עצר", היא משחזרת. "כולם היום עסוקים בלשמח ולעודד אותי עד שזה יהיה מאחורינו כבר".

"לא לזלזל - ללכת להיבדק"

לאחרונה, ולרגל יום המודעות לסרטן שחל היום, החליטה שירה לחשוף את עצמה ואת סיפורה בדרך מיוחדת, תוך עידוד את המודעות גם אצל נשים צעירות יותר לגילוי מוקדם של המחלה. בימים אלה היא משתתפת בצילומי אופנה עבור חנות לאביזרים ומוצרים לנשים שמתמודדות עם סרטן השד, בעזרתן של המאפרת יסמין כהן והסטייליסטית נטע הניג, שגם הן החלימו מהמחלה.

ניצחה את הסרטן ועכשיו מדגמנת בשבילו (רגעי פז - אייל פז)

"לא חשבתי לדגמן בעבר ובהתחלה לא חשבתי שאני ארצה לחשוף את זה ככה", היא מסבירה. "אבל אני מנסה לחשוב על המטרה. שכשאני ראיתי נשים שעברו את זה והמשיכו עם החיים שלהן זה גרם לי להרגיש יותר טוב. אני רוצה להעלות את המודעות כדי שגם בנות מתחת לגיל 25 ילכו להיבדק ולא יזלזלו בזה".

שירה מדגמנת עבור החנות של יאנה דרום, שבעצמה חלתה בסרטן השד בגיל צעיר יחסית, 28. דרום מציעה פרטי אופנה שמתאימים למתמודדות עם המחלה ולמחלימות ממנה. לצד השמלה שאותה מדגמנת שירה, שנפתחת לכל אורכה ומתאימה לנשים שמחלימות מניתוח, היא מציעה גבות להדבקה ובגד ים שמתאים למי שעברה כריתת שד.

פונה לצעירות שמתמודדות עם המחלה. דרום (רגעי פז - אייל פז)

"בזמנו לא ידעתי שיש מקום שמציע את כל הדברים האלו", אומרת שירה. "היום תוך כדי הצילומים, הייתי בשוק מכמות האפשרויות שקיימות, זה אופנתי ונראה נחמד. גבות להדבקה למשל זה משהו שכל אחת שמתמודדת עם זה צריכה".

המחלה דחפה את דרום לפתוח את העסק. "חליתי כשהייתי בחודש השלישי להיריון, עברתי כמה ניתוחים ולאחר מכן גם כריתת שד ושחזור שלא צלח", היא מספרת. "הייתי צריכה להתמודד עם למצוא לעצמי הלבשה שתתאים לי, ובזמן המחלה גיליתי דברים שהיו חסרים לי בתור אישה. מעבר לתרופות ולתופעות לוואי וכל מה שקשור לנשיות, לא היה אף אחד שייתן את המענה ואת התשובות".

(רגעי פז - אייל פז)

אחד הרעיונות האחרונים של דרום הגיע אליה בעקבות ניתוח שחזור נוסף שעברה, שלאחריו התקשתה להרים את הידיים למעלה. "לאחר הניתוח לא יכולתי להכניס את החולצה מעל הראש", היא מסבירה. "אז במקום לקחת את החולצה של הבעל, חשבתי למה לא לעשות שמלה שיקית מדליקה עם רוכסן מההתחלה עד הסוף, חולצה שאת יכולה להראות מדליקה ולהתנהל לבד בלי להיות תלויה באף אחד".

בדצמבר האחרון הודיע שר הבריאות יעקב ליצמן על הקמת ועדת מומחים שתיבחן את הקדמת גיל הזכאות לבדיקת הממוגרפיה לנשים לגיל 40. לדעת שירה ודרום גם זה לא מספיק. "ההרגשה הייתה שכל העולם הזה מופנה רק לנשים 50 פלוס", מדגישה דרום. "גיליתי שבארה"ב ובאירופה יש מלא בוטיקים לבגדים שעוסקים בזה ורק בארץ הדברים האלו לא קיימים".