"שימוש של שעה בסלולרי פוגע בזרע"

מחקר של הטכניון והמרכז הרפואי כרמל מגלה קשר מובהק בין שימוש בטלפון סלולרי לפגיעה באיכות הזרע של המשתמש. גברים המדברים בטלפון הנייד במשך יותר משעה ביום מכפילים את הסיכון של פגיעה בריכוז הזרע. גם דיבור בזמן הטענת המכשיר ונשיאתו בקרבת המפשעה גורמים נזק דומה

אילוסטרציה (רויטרס)

דיבור בטלפון הסלולרי למשך יותר משעה ביום, ודיבור במכשיר בזמן שהוא מחובר למטען, מכפילים את הסבירות לירידה בריכוז הזרע הגברי - כך עולה ממחקר שנערך בפקולטה לרפואה על שם רפפורט בטכניון ובמרכז הרפואי כרמל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במסגרת המחקר ירד ריכוז הזרע לרמה לא תקינה גם בקרב גברים שנשאו את המכשיר במרחק של פחות מ-50 ס"מ מהמפשעה. הקשר בין איכות הזרע לקרינת הטלפונים הסלולריים מעסיק חוקרים רבים, בעיקר בשל העובדה שאיכות הזרע יורדת בהתמדה בארצות המערב ואחראית ל-40% מבעיות הפריון בקרב זוגות.

"לאור ממצאי המחקר מומלץ בהחלט לקצר את משך השיחות, לא לשאת את המכשיר בקרבת המפשעה, לא לישון לידו, לא לדבר בו בזמן הטענתו (למעשה, מוטב לכבותו בזמן ההטענה) ולהשתמש באוזניות או בדיבורית במידת האפשר", המליץ הדוקטור אריאל זילברליכט, רופא נשים במרכז הרפואי כרמל וחבר סגל בפקולטה לרפואה על שם רפפורט בטכניון.

החוקרים מדגישים כי נחוצים מחקרים נוספים, במדגמים גדולים, שיבדקו את נזקי הקרינה הסלולרית בהקשר של פוריות הגבר.