לחופש נולד: הנשר הישראלי חולץ מהשבי בלבנון

מוקדם יותר השבוע קיבלה רשות הטבע הוגנים דיווחים לפיהם נשר ששוחרר על ידם בשמורת הטבע גמלא, נלכד על ידי תושבים בעיירה בגבול לבנון שחשדו כי הוא נושא עמו אמצעי ריגול. בתום מגעים עם התושבים ובסיוע כוחות האו"ם, הושב הנשר לישראל וישוחרר בחזרה לטבע

הושב הביתה בבטחה (מוטי דולב רשות הטבע )

בתום מבצע דיסקרטי של רשות הטבע והגנים מול הלבנונים ובעזרת יחידת הקישור וכוחות של האו"ם, הושב אמש (חמישי) ארצה הנשר הישראלי שנלכד בלבנון. על פי דיווחים, נתפס הנשר בחשד כי הוא נושא עליו אמצעי ריגול ישראלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ביום שלישי האחרון החלו להתקבל דיווחים ברשתות החברתיות על נשר ישראלי שנתפס בלבנון. מנתוני המשדר שנשא עליו עלה כי הנשר נמצא במחצבה בפתאי העיירה בינת'-ג'ביל בדרום לבנון במרחק 4 ק"מ מהגבול הצפוני.

בימים האחרונים יזם מנהל שמורת הטבע גמלא, אלדד איתן, בעזרת אנשי האו"ם מגעים מול תושבי בינת'-ג'ביל, על מנת לבדוק את האפשרות להחזירו ארצה. הניסיונות אל מול תושבי העיירה צלחו ואתמול בשעות הערב, במפגש הגבול בראש הנקרה, הוחזר הנשר על ידי קציני האו"ם לידיו של אלדד כשהוא במצב בריאותי תקין.

הנשר שנתפס בלבנון


מדובר בנשר ששוחרר בשמורת גמלא לפני כחודש, שהובא לארץ מקטלוניה בחודש יולי האחרון כדי להגדיל את אוכלוסיית הנשרים הנמצאת בסכנת הכחדה במזרח התיכון כולו ובישראל בפרט.

הנשר הועבר לטיפול בבית החולים לחיות בר של רשות הטבע והגנים והספארי שמסרו כי "הוא חלש עם פציעות קלות, מקבל טיפול תומך ואנחנו מקווים כי יחזור לטבע".