שלג בצפון: ילדי מרום הגליל וקיבוצי הגליל העליון נשארו בבית

בוקר לבן חיכה לתלמידי המועצה האזורית מרום הגליל שקיבלו את הפתיתים הלבנים בחגיגות. חבריהם הירושלמים התאכזבו לגלות שגם בלילה לא נערם שלג ולמדו כרגיל. בהמשך היום, עדיין ייתכן שלג בכל המקומות הגבוהים מ-500 מטרים ובהם גם י-ם, אך השלג שם לא ייערם. חזאית חדשות 2 מסבירה מדוע השלג לא נערם בבירה

בוקר לבן בצפון, ירושלים עדיין מחכה: כמויות שלג יפות ירדו באזור הצפון החל מאתמול (שני) בשעות הערב ואכן ילדי הגליל והגולן התעוררו לבוקר לבן. החל משעות הבוקר החל לרדת שלג בגליל העליון ולכן ילדי המועצה האזורית מרום הגליל, בית ג'אן וקיבוצי הגליל לא הלכו לבתי הספר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

התלמידים הירושלמים הם המאוכזבים העיקריים מהמערכת החורפית. במהלך הלילה לא ירד שלג בבירה ולכן שגרת החיים מתקיימת כסדרה. בשעות הבוקר החל לרדת שלג בהרי ירושלים, אך גם הוא לא נערם.

שלג ברמת הגולן (Basel Awidat, פלאש 90)

הסיבה לכך שהשלג לא נערם היא שהמשקעים שירדו - לא בדיוק שלג ולא בדיוק גשם - אינם בכמות מספקת כדי לתת לנו שלג שיירד בין 40 דקות לשעה לפחות וייצור שכבה לבנה ויפה על הקרקע.

למרות הטמפרטורות הנמוכות מאוד בירושלים, המפלסות שהוצבו בכוננות נותרו ללא עבודה. אנחנו אמנם בשיא הקור והטמפרטורות ימשיכו להיות נמוכות לאורך היום והלילה, ובכל זאת השלג לא ייערם ככל הנראה.

הטמפרטורות הנמוכות עדיין מתאימות לשלג, וייתכן שהפתיתים הלבנים יירדו בשעות הצהריים בהרי הצפון והמרכז. אם יגיעו משקעים למקומות הגבוהים מ-500 מטרים, יירד שם שלג, אך הסיכוי שהוא ייערם בבירה קטן מאוד.

מושלג גם בגוש עציון (ללא קרדיט)

למרות העובדה שלא ירד שלג, מזג האוויר החורפי גרם לסגירתו של כביש 1 למשך כחצי שעה בעקבות עץ שנפל על הכביש. אנשי משטרת התנועה פינו את המפגע ופתחו במהרה את הציר המחבר בין הבירה לתל אביב.

הטמפרטורות המירביות החזויות להיום:

קצרין - 6; נהריה - 11; טבריה - 13; חיפה - 9; תל אביב - 10; ירושלים - 2; ים המלח - 6; אשקלון - 10; שדרות - 10; באר שבע - 6; מצפה רמון - 6 ובאילת -14 מעלות.