הצפון נצבע לבן, שלג קל בירושלים

למרות הטמפרטורות הנמוכות, תושבי הבירההתעוררו לבוקר ללא שלג. בשעות הבוקר החל לרדת שלג מעורב בגשם וייתכן שייערם עד שעות הצהריים, הלימודים בכל מוסדות החינוך בעיר ובמועצות באזור מתקיימים כסדרם. באזור הצפון ירדו כמויות שלגים יפות, ובעקבות כך הלימודים במרום גליל בוטלו ובצפת החלו באיחור

אכזבה בבירה: למרות שהטמפרטורות ירדו מספיק כדי לאפשר היערמות שלג, כמות המשקעים הקטנה הלילה (שלישי) לא צבעה את ירושלים בלבן. בעיריית ירושלים החליטו לקיים את הלימודים כסדרם בכל מוסדות החינוך בעיר. גם במועצות בנימין, הר חברון וגוש עציון, על אף מעטה לבן דק, יהלימודים נפתחו כסדרם. בשעות האחרונות החל לרדת שלג מעורב בגשם וייתכן שהפתיתים ייערמו גם בבירה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

דווקא באזור הצפון ירדו כמויות שלג יפות שנערמו על הקרקע, ובעקבות כך הלימודים במוסדות החינוך בצפת יהחלו בשעה 10:00, וכך גם ביישובים הדרוזיים ברמת הגולן - בוקעתא, מסעדה ומג'דל שמס. ביישובים סאסא ויראון בוטלו הלימודים. ביישובי מרום הגליל התחדש השלג והלימודים בוטלו, וכך גם בבית ג'אן, בחורפיש, בפקיעין, בגוש חלב, ובכסרא סמיע.
 

במהלך הבוקר ממשיך להיות קר, ובהמשך היום ירדו שלגים נוספים בירושלים, וייתכן אף בהרי הצפון מעל 500 מטרים (כרמל, גלבוע). היום ימשיכו גשמים לרדת לפרקים, בעיקר במרכז הארץ ודרומה, מלווים בסופות רעמים. שלג יוסיף לרדת בהרי המרכז, כולל ירושלים וייתכן שלג קל בהרי הצפון ובהר הנגב. כמו כן קיים חשש משיטפונות והצפות במקומות המועדים.

הלילה ירדו גשמים מקומיים בעיקר ממרכז הארץ ועד הנגב, וייתכנו סופות רעמים בודדות. שלג קל צפוי להגיע להרי המרכז, כולל ירושלים והר הנגב, וקיים חשש קל משיטפונות בנחלי הדרום והמזרח. הטמפרטורות ביומיים הקרובים יהיו נמוכות במיוחד וקיים חשש מקרה.

הטמפרטורות הצפויות להיום: בקצרין 6, בנהריה 11, בטבריה 13, בחיפה 9, בתל אביב 10, בירושלים 2, בים המלח 6, באשקלון 10, בשדרות 10, בבאר שבע 6, במצפה רמון 6 ובאילת 14 מעלות.

השלג בכפר עציון, הבוקר (בית ספר שדה כפר עציון)

מחר גשמים מקומיים ירדו בעיקר ממרכז הארץ ועד הנגב, וייתכנו סופות רעמים בודדות. שלג קל עשוי לרדת עד שעות הצהריים בהרי המרכז, כולל ירושלים והר הנגב. כמו כן קיים חשש קל משיטפונות בנחלי הדרום והמזרח.

היישובים בהם לא מתקיימים לימודים או שיש בהם שיבושים:

בבית ג'אן, חורפיש, פקיעין, גוש חלב וכסרא סמיע לא מתקיימים כלל לימודים, וכך גם במספר יישובים במועצה האזורית גליל עליון והמועצה האזורית מרום גליל. כדי לדעת באילו מבתי הספר יש להתעדכן במוקד העירוני, כך נמסר ממשרד החינוך. כמו כן, בצפת, מג'דל שמס, מסעדה ובוקעתא הךימודים יחלו בשעה 10:00.

שלג באזור בנימין, הבוקר (דוברות מטה בנימין)

מאגף התנועה במשטרה נמסר כי כביש 90 עדיין סגור לתנועה ממצוקי דרגות ועד אזור המלונות של ים המלח, בשני הכיוונים. כמו כן, כביש 234 באזור גשר צאלים סגור גם הוא לתנועה. פרט לכך כל הצירים פתוחים. עוד נמסר כי ניתן להתעדכן במצב התנועה העדכני ביותר במוקד המידע הארצי 110.

במשטרת התנועה נערכו כבר מאתמול בצירי התנועה המובילים לירושלים, מחשש שיצטבר עליהם קרח או שלג שיסכנו את הנהגים. בסביבות השעה 21:00 כבר היה נראה כי תושבי הבירה יינצרו שוב, כשכביש 443 נסגר לתנועה מחשש לקרח. כעבור כחצי שעה הוחלט לפתוח את הכביש שוב, אך הכוננות בציר כמו גם בכביש 1 המחבר בין ירושלים לתל אביב נשארה גבוהה.

ארדן: "קורא לאזרחים להישמע להוראות"

השר לביטחון הפנים גלעד ארדן הנחה את גופי החירום וההצלה בפיקוד משטרת ישראל, לתת מענה למכלול התרחישים הצפויים בדגש על הצלת חיים, לרבות הפעלה של כוחות חילוץ צבאיים ואזרחיים. בנוסף לכך, הורה השר לתת תשומת לב לאוכלוסיות חלשות, הנמצאות בסיכון להיפגעות, על מנת לשמור על ביטחונן האישי.

 

"ישנה היערכות מלאה של המשטרה בתיאום מלא מול צה"ל, נתיבי ישראל וגופי ההצלה לניהול ושליטה בצירים בדגש על צירים ראשיים. ישנה מוכנות למענה מהיר לשריפת בתים וחילוץ לכודים תוך הפעלת מערך הכבאים והמתנדבים", נמסר ממשרדו של ארדן.

השר הוסיף כי הוא קורא לציבור לעקוב אחר הנחיות המשטרה וגופי החירום בכלי התקשורת ולהישמע להן, בדגש על נסיעה בצירי התנועה מחשש לקרה וסכנת החלקה. מוקד 110 עומד לרשות הציבור לקבלת מידע שוטף באשר למצב הכבישים.