סופרפארם להורים: החזירו מוצצים

חודשיים לאחר שפרסמה קריאה להחזרת מוצצים של חברת "גומקס", פרסמה רשת סופר-פארם קריאה להחזרת מוצץ נוסף של החברה, שגם הוא אינו עומד בתקן הישראלי. לצד המוצץ פרסמה החברה ריקול ל-4 מוצרי תינוקות נוספים שנמכרו ברשת

מוצץ גומקס הראשון שנקרא לריקול (אתר משרד הכלכלה)

רשת סופר-פארם פרסמה הבוקר (חמישי) ריקול (קריאה חוזרת) לחמישה מוצרי תינוקות הנמכרים ברשת מאחר ואינם עומדים בתקן הישראלי. בין המוצרים גם מוצף גומי מסדרת "מוצציק", בגודל גדול/בינוני, מק"ט 729000447600, המיוצר על ידי חברת "גומקס".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

רק לפני חודשיים פרסם משרד הכלכלה אזהרה מפני שימוש מוצץ גומי של החברה, לאחר שבדיקת מכון התקנים הישראלי העלתה כי יש הסתברות גבוהה לפגיעה בבריאותם של תינוקות וילדים קטנים המשתמשים בו.

הממונה על התקינה במשרד הכלכלה הודיע כי מוצץ מגומי טבעי "מוצציק" אינו מתאים לדרישות התקן הישראלי", נכתב בהודעה. "לאור האפשרות שהמוצר נמכר בסניפי סופר-פארם ומפאת הזהירות, כל מי שסבור כי רכש את המוצר מוזמן להשיבו לכל אחד מהסניפים ולהחליפו ללא עלות, או לקבל את כספו בחזרה".

מודעת האזהרה

בהודעת הריקול של סופר-פארם נכללו ארבעה מוצרים נוספים:

- כפיות "LIFE BABY's" מגיל 4 חודשים (מק"ט 7290103444730)
- כפיות "LIFE BABY's" מגיל 6 חודשים (מק"ט 7290103444747)
- כפיות LIFE BABY's"" ארוכות להאכלה (מק"ט 7290103444754)
- סט צלחות וכפית LIFE BABY's"" (מק"ט 7290103444815)

מסופר-פארם נמסר בתגובה: "סופר-פארם פועלת בהתאם לדין ואף מעבר לנדרש בדין. מרגע שהתקבלה הודעה על בדיקת משרד הכלכלה האם הכפיות עומדות בתקן, הופסקה מכירתן עד להשלמת הבירור. סופר-פארם נמצאת בקשר הדוק עם משרד הכלכלה ופועלת בהתאם להנחיותיו. המוצר שווק בעבר עם כל האישורים הנדרשים. מבדיקה מדגמית של מכון התקנים עלה כי המוצר לא עומד בשיטת בדיקה חדשה שנכנסת לתוקף בחודש הבא ולפיכך אנו קוראים למי שרכש אותו להשיבו ולקבל את כספו חזרה.

לגבי המוצצים: מדובר באמצעי זהירות בלבד. מרגע שסופר-פארם עודכנה בבדיקת משרד הכלכלה, ועוד לפני שנערך בירור אם בכלל המוצצים הרלוונטיים נמכרים בסופר-פארם, הוחלט להפסיק ולשווק מוצצים המשווקים על ידי שאלפרם ולאפשר ללקוחות לקבל את כספם חזרה".

ממשרד הכלכלה נמסר בתגובה: "הממונה על התקינה במשרד הכלכלה מבצע פיקוח על מוצרים בעלי תקן מחייב בכלל, ובמעקב אחר מוצרים שנמצא כי לא עמדו בתקן, באופן שוטף. בעקבות פעילות הממונה, ומציאת מוצרים שאינם תואמים לתקן המחייב, בימים האחרונים, הנחה הממונה את היצרן, המשווק והיבואן לבצע איסוף והפסקת שווק וייצור של המוצרים שנמצאו בהם חריגה מן התקן המחייב. בשל כך מבצעת סופר פארם בימים אלו ריקול של כפיות ומוצצים כפי שפורסם על ידה. באשר לכפיות, מדובר במוצר מיובא עבור חנויות רשת סופר פארם בלבד ובאחריותו ביצוע הריקול.

באשר למוצצים, מדובר במוצר בדגם שכבר הוסר לאחרונה מהמדפים בשל אי עמידה בתנאיי התקן. מדובר במהדורה נוספת וחדשה של המוצר, בה נמצאה חריגה בכמות נמוכה מן התקן המותר, בכמות הניטרוזמינים. לפיכך הוציא הממונה הודעה ליצרן ולרשת סופר פארם, בה אותר המוצר, לאסוף את המוצר ולהפסיק בשווקו. במקביל פועל הממונה מול היצרן לאסוף כלל המוצרים ששווקו".