אזהרה: לא לצלילה עם כרישים בחדרה

רשות הטבע והגנים והרשות לצלילה ספורטיבית התריעו מפני המנהג החורפי הכולל צלילה עם כרישים מול חופי חדרה. "המפגש עם הכרישים אינו צפוי או נשלט, ועלול לסכן את הצוללים והכרישים באזור", טענו והדגישו כי הדבר עלול להוביל לסנקציות פליליות

צוללים עם כרישים? זה הזמן להפסיק (ארכיון (רויטרס)

צוללים עם כרישים מול חופי חדרה? אתם עלולים להסתכן בענישה פלילית - רשות הטבע והגנים והרשות לצלילה ספורטיבית פרסמו התרעה מפני התחביב החורפי במי הים החמימים שמול תחנת הכוח חדרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הנחיית רשות הטבע והגנים באה בעקבות הופעתם של כרישים רבים באזור חדרה בחודשי החורף. אחת הסיבות לכך, היא המים החמימים שבאזור תחנת הכוח "אורות רבין".

הכרישים המגיעים בקבוצות, שוהים במים רדודים ומושכים תשומת לב גדולה במיוחד בקרב צוללים שבאים לצפות בהם ולצלמם. ברשתות החברתיות קיימות קבוצות המזמינות צוללים מקצועיים וחובבים כאחד להתנסות בחוויה.

"סכנה לצוללים ולכרישים"

אך למרות הכיף שבתחביב, ברשות הטבע והגנים הזהירו כי מדובר בפעולה מסוכנת לציבור. ברשות טענו כי במקום קיימים זרמים חזקים ומערבולות עוצמתיות שעלולות לסכן חיים, וציוד דייג רב כגון קרסים וחוטי דייג משוחררים המסכנים את הצוללים.

"המפגש עם הכרישים אינו צפוי או נשלט, ועלול לסכן הן את הצוללים והן את הכרישים המגיעים לאזור", נכתב בהודעת הרשות. בנוסף, הדגישו כי הכריש נמצא בסכנת הכחדה וכן מהווה ערך טבע מוגן. "משכך אסור לפגוע בו, להטריד אותו, להאכיל אותו וכדומה וכל העושה כך עובר על החוק ומסתכן בענישה פלילית".