אזהרה: כושר באמצעות EMS - מסוכן

במשרד הבריאות הזהירו מפני השימוש שעושים מכוני הכושר במכשיר לגירוי שרירים חשמלי. המכונים אמנם מבטיחים הרזייה מהירה באמצעות שיטת כושר יעילה במיוחד, אך במשרד טוענים כי שימוש ללא פיקוח עלול להביא להשלכות בריאותיות חמורות

אולי הדרך המסורתית טובה יותר. אילוסטרציה (רויטרס)

כושר בקלי קלות? אולי, אבל לא בלי סכנה: במשרד הבריאות מזהירים היום (שני) מפני שימוש במכשיר EMS, שבתקופה האחרונה משתמשים בו יותר ויותר לצורכי כושר והרזייה, כשההבטחה היא לשיטה מהירה ויעילה ללא מאמץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

מכשיר ה-EMS הוא מכשיר שנועד, על פי משרד הבריאות, לשימוש על ידי צוות רפואי מיומן בלבד, בעיקר רופאים ופיזיותרפיסטים, לצורכי אבחון ושיקום. עוד הסבירו במשרד הבריאות כי השימוש במכשיר באופן שאינו מבוקר עלול להיות מסוכן, וכי אין להשתמש בו במכוני כושר.

איילה פרג, פיזיותרפיסטית ראשית במשרד הבריאות, הסבירה לחדשות 2 Online כי "הסכנה בשימוש במכשיר היא של פירוק של שריר ושחרור לדם של אנזימים שעלולים לגרום לכשל בכליות". לדברי פרג, המכשיר גם אינו מיועד לשימוש שעושים בו במכונים. "בדרך כלל מגרים שריר אחד בודד ולא קבוצות גדולות של שרירים כמו בחדרי כושר", היא מוסיפה. "בצורה כזו הזרם עובר גם דרך רקמות אחרות כמו הלב. גם על אנשים בעלי קוצב לב זה יכול להשפיע".

במכוני הכושר השונים מתפרסמת שיטת הכושר ככזאת שפותחה בידי נאס"א עבור האסטרונאוטים השוהים בחלל, ומבטיחים אימון יעיל פי 18 מאימון כושר רגיל. עוד מבטיחים המכונים כי האימון יביא להגברת קצב חילוף החומרים, מה שיביא להרזיה מהירה ושינוי בהיקפי הגוף.