מהפך: 24 שעות של מזג אוויר משוגע

מזג האוויר החמים והאביבי שאפיין את הימים האחרונים צפוי להתהפך כבר לקראת הערב - אז ייכנס לאזורנו שקע חורפי שיביא עמו גשם, רוחות ושלג בחרמון. השקע הזה יביא עמו גם אובך שיגרום לזיהום אוויר בחלק מאזורי הארץ - וכל זה ביום אחד

רוחות ערות וגשמים ברחבי הארץ (אורן ביין)

מזג האוויר החמים לעונה שאפיין את הימים האחרונים מתהפך, הגשם והרוחות בדרך: שקע חורפי עומד להיכנס לאזורנו לקראת הערב (חמישי) והוא יביא עמו שלג שיירד בחרמון, גשמים באזורים נרחבים בארץ, רוחות חזקות - וגם אובך, שעלול לגרום לזיהום אוויר בחלק מהאזורים בארץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

העננות שמקדימה את החזית הקרה בימים אלה עדיין נמצאת בתוך החלק החם של השקע. העננות הזו משרה עלינו אווירת מזג אוויר אפור, אבל חמים יחסית עם טמפרטורות של סביב 20 מעלות ומעלה, עם רוחות דרומיות.

במהלך הערב והלילה צפוי לחול שינוי חד במזג האוויר. במסגרת השינוי יגיע לאזור גל של אובך בעיקר בדרום, כשבמרבית המקומות הוא עלול להיות גם כבד לטווח של כמה שעות. זיהום האוויר צפוי להיות בינוני עד גבוה.

גל האובך יישאר באזור עד להגעתם של הגשם והרוחות בהמשך הלילה. תחילה הגשם יירד באזור החוף הצפוני ואז יתקדם לאזור המרכז. שלג יתחיל לרדת במהלך הלילה - ורובו יהיה במפלס העליון של החרמון. החרמון ייסגר מחר לקהל בשל התחזית, ומהנהלת האתר נמסר כי היא תעדכן לגבי יום שבת בהמשך.

הטמפרטורות מחר יירדו דרמטית בשיעור של כ-10 מעלות בהשוואה להיום. מזג האוויר יהיה גשום, יתחוללו סופות רעמים וינשבו רוחות ערות - בחלק מהמקומות עד 80 קמ"ש.

מזג האוויר החורפי חוזר (ארז כרמל)

הצפות ייתכנו בערי החוף, כמו גם שיטפונות בנחלי המזרח וצפון הנגב. יחידות החילוץ באזור ים המלח נערכות לאפשרות של שיטפונות שאולי יצריכו חילוצים ומזהירות שלא לנסות לחצות נחלים זורמים ברכב או ברגל.

היערכות גם בחברת החשמל. ארכיון (חברת החשמל)

גם בחברת החשמל נערכים לסוף השבוע הסוער. צוותי העובדים במוקדי 103 תוגברו וצוותים רבים אחרים יהיו מוכנים לקריאה מידית. כמו כן, החברה ערוכה לטיפול באירועי פגעי מזג האוויר, ותעשה הכל על מנת להשלים את הטיפול בתקלות לפני כניסת השבת.

בצפון הארץ ובירושלים הושלמה הצבת גנרטורים ועדיין נמשכת עבודת הגיזום וכריתת העצים העומדים בקרבה לרשתות חשמל. עם זאת, בחברה מבהירים כי לא ניתן להגיע למצב של "אפס תקלות", ומבקשים מהציבור להיות סבלני ועירני ולדווח מידית על חוטי חשמל קרועים.