שפעת החזירים: בן שנתיים במצב קשה

בבית החולים רמב"ם בחיפה מאושפז פעוט כבן שנתיים לאחר שנדבק בנגיף. ככל הנראה הוא סבל ממחלות רקע. הפעוט שהגיע היום לבית החולים הוא המאושפז ה-20 במצב קשה מסיבוכי שפעת החזירים

ארכיון (חדשות 2)

פעוט בן שנתיים אושפז היום (שלישי) בבית החולים רמב"ם במצב קשה, לאחר שנדבק בשפעת החזירים. ככל הנראה, סובל הפעוט ממחלות רקע נוספות, המהוות גורם סיכון להדבקות בשפעת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אתמול דווח כי בעקבות גל התחלואה האחרון בשפעת חזירים, כמעט אזלו חיסוני השפעת בקופות החולים ברחבי הארץ. הפרסום אודות התפרצות המחלה הוביל אזרחים רבים לנהור אל המרפאות על מנת להתחסן, מה שהוביל לכך שבחלק מקופות החולים אזל מלאי החיסונים לחלוטין.

ביום שישי האחרון דווח כי אלפי בני אדם הגיעו מאז יום חמישי להתחסן נגד שפעת בקופות החולים ברחבי הארץ - זאת עקב התפרצות הנגיף ומקרה מוות ראשון בישראל לעונת החורף שנרשם בחמישי.

מקופת החולים "מכבי" נמסר בסוף השבוע כי אלפי בני אדם הגיעו להתחסן בבוקר יום שישי - זאת למרות שבקופה לא ניתנים בדרך כלל חיסונים בימי שישי בבוקר. בשל המצב המיוחד, נפתחו העמדות עבור כל אותם אזרחים שביקשו להתחסן נגד שפעת.

הפעוט שהגיע היום לבית החולים הוא המאושפז ה-20 במצב קשה מסיבוכי שפעת החזירים, מתוכם גם אישה אחת תושבת נתיבות שנפטרה ועוד שלוש נשים בהיריון. לפחות שתיים מהן לא התחסנו נגד המחלה.