שפעת חזירים: 12 חולים, אחת נפטרה

13 בני אדם אושפזו בשבועות האחרונים והתגלה כי הם חולים בשפעת החזירים: אחת מהן, אישה כבת 50 עם מחלות רקע רבות, נפטרה. במשרד הבריאות קראו לציבור להתחסן נגד שפעת, וציינו כי החיסון תקף גם לשפעת החזירים

אישה בשנות ה-50 לחייה, שסבלה ממחלות רקע, נפטרה אמש (רביעי) בבית החולים בילינסון לאחר שאובחנה כחולה בשפעת החזירים. בבית החולים הדגישו כי לא חוסנה נגד המחלה וכי סבלה ממחלות נוספות. מצבם של 5 מהחולים קשה, מתוכם 3 נשים בהיריון. הנשים אובחנו עם שפעת מסוג H1N1 - הזן המוכר כ"שפעת חזירים". תינוקה של אחת מהנשים, שמצבה הוגדר קשה, יולד בניתוח קיסרי. חולים במצב קשה מאושפזים בבתי החולים הדסה ושערי צדק בירושלים ובית החולים בנהריה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ממשרד הבריאות נמסר כי ידוע להם על 13 חולים קשים, חלקם עם מחלות רקע. "משרד הבריאות שב ומדגיש את החשיבות הרבה להתחסנות כנגד השפעת". במשרד הבהירו כי החיסון נגד שפעת תקף גם לזן שפעת החזירים. "הציבור נקרא להתחסן, בדגש על נשים הרות, ילדים ואנשים עם מחלות רקע", הוסיפו.

בית החולים סורוקה, ארכיון (פלאש 90)

החולה שנפטרה בבית החולים בילינסון פונתה למרכז הרפואי לפני כחודש במצב קשה מאוד עם שפעת החזירים וחוברה למכשיר האקמו. אמש היא נפטרה, לאחר שצוותים רפואיים נלחמו על חייה מספר שבועות. החולה שהיתה סבלה ממחלות רקע וסיבוכים רפואיים רבים בהם שבץ מוחי, סוכרת והשמנה מסכנת חיים.

בבית החולים סורוקה הדגישו כי מצבן של שתיים מהנשים החולות השתפר והן מאושפזות בבידוד. אישה נוספת, צעירה הרה בת 25, נמצאת במצב קשה, נזקקת להנשמה ומאושפזת ביחידה לטיפול נמרץ פנימי. לאור מצבה הקשה, היא הוכנסה אתמול (רביעי) לניתוח קיסרי. התינוק הועבר במצב יציב לטיפול ביחידה לטיפול נמרץ פגים.

גם בבית החולים שערי צדק בירושלים מאושפזת אישה אחת בשנות ה-40 במצב קשה, כשהיא מונשמת ומורדמת. בהדסה עין כרם מאושפזות שתי נשים, בשנות ה-30 וה-40 לחייהן: הן הגיעו במצב קשה אך כיום מצבן יציב, מונשמות ומורדמות. בהדסה הר הצופים מאושפז מטופל בן 46 אשר הגיע במצב בינוני וכיום מצבו מוגדר קל, לא נזקק להנשמה.

במרכז הרפואי גליל מערבי בנהריה מאושפזים במצב קשה מזה מספר ימים גבר בן 55 ואישה בת 64, שנים תושבי האזור, שככל הנראה סובלים גם הם משפעת החזירים. מבית החולים נמסר כי השניים מונשמים וכי הם סובלים ממחלות רקע. כמו כן, הם לא חוסנו השנה נגד שפעת.

כל המקרים דווחו כנדרש למשרד הבריאות. בבית החולים סורוקה ממשיכים לטפל בנשים.