רמב"ם: תינוקת קיבלה חלב מאם זרה

תינוקת רכה בתינוקייה בבית החולים רמב"ם בחיפה קיבלה בטעות חלב אם שנשאב מהחזה של יולדת אחרת. זה גרם לחשש גדול אצל ההורים ואצל הרופאים מפני הידבקות בצהבת או בנגיף ה-HIV, אלא שלמרבה המזל תוצאות הבדיקה היו שליליות. במשפחה עדיין חוששים לקראת הבדיקות המקיפות שהתינוקת עוד תעבור בהמשך

למצולמים אין קשר לנאמר (דוברות מרכז רפואי מעיני הישועה)

תקלה חמורה בבית החולים רמב"ם בחיפה: תינוקת בתינוקייה קיבלה בטעות חלב מאם אחרת. החשש הגדול היה שמא התינוקת נדבקה בעקבות הטעות בנגיף ה-HIV או בצהבת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במסמך פנימי של בית החולים רמב"ם ובו סיכום האירוע מלפני כמה חודשים נכתב כי "אירוע של מתן חלב של אמא אחרת לתינוקת בטעות קיבלה כ-15 סמ"ק. מיד התגלתה הטעות והוכנסה זונדה לקיבה עם הוצאת כל ה-15 סמ"ק של חלב. דווח לאמא של התינוקת על האירוע, נשלח חלב של האם האחרת לבדיקה... של הפטיטיסים ו-HIV שהיו שליליות".

התינוקת אמנם לא נדבקה, אבל לטענת עורכת הדין המייצגת את משפחתה של התינוקת, עדיין ישנו חשש שהתינוקת נדבקה במחלות אחרות. "ניתן היה למנוע את זה וצריך היה למנוע את זה בקלות", אמרה עו"ד גלית קרנר. "ההורים עדיין מאוד נסערים מהסיפור. הבדיקות המקיפות שהילדה צריכה לעבור עדיין לא הסתיימו ואנחנו מצרים על כך מאוד".

מבית החולים רמב"ם נמסר בתגובה כי "מדובר בטעות אנוש ובתגובה מהירה ומקצועית של הצוות כדי לוודא שלא נגרם שום נזק. המשפחה יודעה מיד, המקרה נלמד והופקו לקחים".