נמל אשדוד זיהם - ועכשיו הוא ישלם

כתם גופרית גדול התגלה בנמל אשדוד, ובדיקת המשרד להגנת הסביבה גילתה כי מדובר בתוצאה של פעולת עובדי הנמל - שהמשיכו לזהם גם לאחר הגעת הצוות המפקח. המשרד החליט להטיל עיצום כספי בסך של כ-2.7 מיליון שקלים כעונש על הזיהום החריג

הזיהום שנוצר בנמל (דרור אריאלי, המשרד להגנת הסביבה)

קנס משמעותי לנמל אשדוד המזהם: המשרד להגנת הסביבה הודיע היום (שלישי) כי נמל אשדוד ייקנס על זיהום מי הים בגופרית. סכום הקנס עומד על כ-2.7 מיליון שקלים, אך הנמל יוכל לערער ולדרוש לשנות את הקנס בתוך חודש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הודעת המשרד, צוות הנמל פרק אוניית גופרית באופן לא תקין ובניגוד להנחיות המשרד להגנת הסביבה, וגרם לחלקיקי החומר המסוכן להישפך אל הים ולזרום לאורך הנמל, לכיוון כלובי הדגים. בסיור של מפקח היחידה הארצית להגנת הסביבה הימית בחודש יולי האחרון התגלה כתם גופרית עצום שהתפשט מאונייה עוגנת. בדיקת המפקח העלתה כי הכתם נוצר מעבודת צוות הנמל.

"כמויות גופרית גדולות התגלו" (דרור אריאלי, המשרד להגנת הסביבה)

"פריקה באופן זה חורגת מהתנאים בהיתר ההזרמה לים שנמצא ברשות נמל אשדוד, וביניהם תנאים המחייבים הפעלת אמצעי פריקה תקינים שאינם מאפשרים נשר לים", הבהירו במשרד. "צוות הנמל המשיך בפריקה למרות שהבחין ברכב המשרד להגנת הסביבה הנמצא במקום, וגם לאחר שהצטברו כמויות גופרית גדולות על פני המים אשר גרמו לזיהום שטח ימי גדול בפסולת מסוכנת. הפריקה נפסקה רק כאשר המפקח פנה למנהל העבודה במקום ודרש את הפסקת העבודה".