חשש: שתי יולדות נדבקו בחיידק אלים מרופא

פרסום ראשון: בבית החולים שיבא תל השומר נבדק חשש ששתי נשים שהובאו לחדר הלידה נדבקו בחיידק אלים. בשלב זה נבדקת האפשרות שהשתיים נדבקו מרופא שעבד בבית החולים. רחמן של הנשים נכרת כתוצאה מההדבקה

חשש: יולדות נדבקו בחיידק אלים (רויטרס)

פרסום ראשון: בבית החולים שיבא - תל השומר נבדק חשש ששתי יולדות שהגיעו ללדת במרכז הרפואי, נדבקו בחיידק אלים על ידי אחד הרופאים שטיפל בהם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

המקרה המדובר התרחש לפני כשבועיים, אז הובאו שתי היולדות לבית החולים. השתיים עברו לידות תקינות בחדר הלידה במרכז הרפואי. אולם לאחר לידה השתיים חשו ברע ופנו לקבלת טיפול רפואי נוסף. מבדיקות שנערכו להן התברר כי הן סובלות מזיהום ברחמן כתוצאה מהחיידק האלים.  

בעקבות ההדבקה נאלצו הצוותים הרפואים לכרות את רחמן של הנשים, הליך שמשמעותו אי יכולת ללדת ילדים נוספים. כעת בבית החולים נבדקת האפשרות שהיולדות נדבקו בחיידק האלים מרופא שעבד בחדר הלידה.

מבית החולים תל השומר נמסר כי "המרכז הרפואי יצר קשר עם כל המטופלות שנבדקו ע"י הרופא החשוד לנשאות. חמש מטופלות הוזמנו לברור רפואי. יש לציין כי הזיהוי המדויק של החידק טרם הושלם וכל הצעדים שננקטים הינם אמצעי מנע הנובעים מאחריות מלאה של שיבא למטופליו. שיבא ימשיך לעדכן את הציבור בשקיפות מלאה בכל ממצאי החקירה האפידמיולוגית".