"קאיה במצב רגשי קשה, ייתכן שיש לשחררה מהסגר"

אחרי הנשיכות - הווטרינרית שטיפלה בכלבה של משפחת נתניהו, ד"ר קלאודיה כפרי, בחוות דעת: "אין צורך להשאירה בהסגר, היא אינה סובלת מכל מחלה מידבקת שהיא. מדובר בכלבה חרדתית והכנסתה להסגר היא כמו נטישה נוספת עבורה"

קאיה ושמפחת נתניהו בהדלקת נרות

לידי חדשות 2 Online הגיעה חוות הדעת של ד"ר קלאודיה כפרי, הווטרינרית שטיפלה בקאיה, כלבתה של משפחת נתניהו, בכל הנוגע להכנסתה להסגר לאחר שנשכה כמה בני אדם בימים האחרונים. בחוות הדעת מצהירה ד"ר כפרי כי קאיה חוסנה פעמים רבות נגד מחלת הכלבת. עוד היא פירטה את הבעיות הרפואיות שמהן סובלת קאיה, ואת השלכותיהן על מצבה הפיזי והרגשי. "קאיה סובלת מכאבים חזקים בחלקה האחורי, וכן מעודף משקל", כתבה. "כמו כן, ככל הנראה בשל מעבר בין משפחות רבות, היא חרדתית למדי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

חוות הדעת של דוקטור כפרי

עוד מסבירה הרופאה כי בכל ביקוריה בבית המשפחה, לא צפתה בתסמינים שיכולים להעיד על מחלה כלשהי ממנה סובלת הכלבה, וכי היא חיה בסביבה מבוקרת מאוד, ללא בעלי חיים משוטטים ועם מלווה בכל יציאה החוצה. את המכתב סיימה בהסבר על כך ששהייה בהסגר תקשה מאד על קאיה ותגרום להרעה במצבה הרגשי.

יו"ר עמותת "תנו לחיות לחיות", אתי אלטמן, הצטרפה למאמץ למען קאיה ופנתה למשרד החקלאות בבקשה לשחרר את הכלבה מוקדם יותר, מפאת מצבה הפיזי והנפשי. "יש דברים שמחייבים שיקול דעת, לא הכול שחור ולבן", אמרה אלטמן לחדשות 2 Online. "בגלל שכבר נטשו אותה פעם אחת, זה כאילו שמשפחה שנייה נוטשת אותה, היא לא מבינה. צריך להיות גם אנושי".

רה"מ יחד עם קאיה (פייסבוק)

במשרד החקלאות סירבו לבקשה ואמרו כי לא יעשו איפה ואיפה. קאיה שוהה בהסגר בשלושת הימים האחרונים וצפויה לצאת ביום ראשון הבא. במשרד הבטיחו לאלטמן כי הכלבה שוהה בתנאים נוחים וכי אין סיבה לדאוג לה. בכנסת צפוי חבר הכנסת איציק שמולי מהמחנה הציוני להגיש הצעת חוק שתאפשר חלופות אחרות להסגר של כלב שנשך בני אדם.

ח"כ איציק שמולי, יו"ר השדולה למען בעלי החיים בכנסת, אמר כי "זה הזוי שבגלל פקודה מימי הבריטים עדיין זורקים כל כלב שנשך לכלביות ולמתקני בידוד ללא כל צורך ורק גורמים לו לטראומה. צריך לאפשר לווטרינר שיקול דעת לבחור בפתרונות נוספים כמו הסגר ביתי וזה בדיוק מה שעושה הצעת החוק שלי. אני קורא לאמץ מיד את הצעת החוק שלי כדי למנוע סבל מיותר נוסף לבעלי החיים ומבקש את תמיכת ראש הממשלה בעניין".