בת 8 מתה מהרעלת גז בנגב

הילדה הובאה לבית החולים סורוקה בבאר שבע ללא רוח חיים יחד עם אחותה,בת 11, שמצבה מוגדר קשה. השתיים ככל הנראה שאפו גז בעת ששהו במקלחת. המשטרה חוקרת את נסיבות האירוע

אילוסטרציה (אייל תדהר)

טרגדיה בדרום: ילדה בת 8 מכפר בנגב מתה, ככל הנראה כתוצאה משאיפת גז. אחותה בת ה-11, ששאפה ככל הנראה גם היא את הגז, מאושפזת במצב קשה. המשטרה פתחה בחקירת נסיבות האירוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק  

בני משפחתן של האחיות, מהכפר אום בטין בפזורה הבדואית בנגב, הביאו אותן לבית החולים סורוקה בבאר שבע וטענו כי הבנות הורעלו מגז ששאפו, שנועד לחימום המים בביתן. האחות, לאחר שקיבלה טיפול ראשוני בסורוקה, הועברה להמשך טיפול בתא לחץ בבית החולים אסף הרופא.

"הילדה טופלה במיון בחמצן, ומצבה השתפר", אמר ד"ר יריב פרוכטמן, רופא במיון ילדים. "מדובר בהרעלת גז מסוג CO. לאחר השיפור במצבה היא הועברה להמשך טיפול בתא לחץ בביה"ח אסף הרופא".

מחקירת המשטרה עולה כי שתי הבנות נכנסו להתקלח ואיבדו את הכרתן, ככל הנראה מהרעלה שנגרמה כתוצאה מדליפת גז מהתנור במקלחת, אותו התקין האב לפני כשנתיים. גופתה של הילדה הועברה למכון לרפואה משפטית.

אתמול נפגעו שני ילדים, בני ארבע ושבע, תושבי הנגב, באורח קל ובינוני לאחר שגם הם שאפו גז. חובשים ופרמדיקים של מגן דוד אדום פינו אותם לחדר המיון בבית החולים סורוקה בבאר שבע להמשך טיפול. "על המשתמשים במכשיר לחימום מים על גז להתקין בבית גלאי גז ולהקפיד תמיד על אוורור הבית", אומרת מנכ"לית ארגון בטרם לבטיחות ילדים, אורלי סילבינגר. "חשוב לבצע מידי שנה בדיקה מדוקדקת של המכשיר, הצנרת והמערכת כולה על ידי מתקין גז מוסמך. מתקין הגז מדביק מדבקה על המכשיר בתום הבדיקה על מנת לאשר שהמערכת תקינה".

עוד הוסיפו בבטרם כי באוגוסט 2015 מתו זוג חרדים מירושלים מהרעלת גז. ב-2010 הורעלה משפחה בעוספיה מגזים רעילים שנפלטו מגנרטור בבית, וכתוצאה מכך מתו שני ההורים ובתם. בשנת 2002 נספתה משפחה מהרעלה מגז של מתקן חימום בבית. שני ההורים ובנם בן ה-24 מתו.