פעילי זכויות בעלי החיים נגד "רנואר"

פעילות מארגון "אנונימוס" למען זכויות בעלי החיים הגיעו כשבגדיהן מוכתמים בדם לחנות של רשת האופנה "רנואר" במחאה על כך שאחד ממוצריה מכיל נוצות אווזים. "הנוצות המשמשות למעילים לא באו מהשמיים", אמרו הפעילות. "רנואר": פועלים על פי כל דין בחוק

אנונימוס נגד רנואר (איתי אקנין, אנונימוס)

פעילי זכויות בעלי החיים נגד "רנואר": קבוצת פעילות מארגון "אנונימוס" הגיעו היום (שלישי) לחנות הרשת במרכז עזריאלי בתל אביב, כשעל גופן כתמי צבע אדום, במחאה על כך שהרשת מוכרת מעילים המכילים נוצות אווזים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הפעילות נעמדו בחלון הראווה של הסניף והחזיקו שלטים שעליהם נכתב: "מעילי נוצות=מעילי סבל" ו"רנואר - הורידו את הסבל מהמדפים". הפעילות נכנסו לחנות כשעל גופן מרוח צבע אדום ופוך סינתטי.

בהמשך פנו הפעילות למבקרים בחנות והסבירו להם על הפגיעה שנעשית לטענתם באווזים במסגרת תעשיית הנוצות הייצור מוצרי הפוך. מחאת הארגון באה לאחר שהרשת פרסמה סרטון פרסומת בו הוצג מעיל חדש, בו נעשה שימוש בפוך אווזים.

"בסרטון הפרסומת נראות נוצות נופלות להן מעדנות כפתיתי שלג, אולם במציאות, הנוצות המשמשות למעילים לא נחתו משמיים", כתבה "אנונימוס" למנכ"ל "רנואר", סרג' דרעי, במכתב שבו ביקשה העמותה להסיר את המעילים ממדפי הרשת. "בפועל הנוצות נתלשו מבעלי-חיים מפוחדים, חסרי אונים, משתוללים וצווחים בכאב".

רנואר: "פועלים על פי החוק"

המחאה נגד "רנואר" החלה בפוסט שפרסמה "אנונימוס" ברשת החברתית ביום שישי, שבעקבותיו גולשים רבים קראו להחרים את החברה. בתגובה, "רנואר" הסירה מעמוד הפייסבוק את הפרסומת למעילים.

"הנוצות לא באו מהשמיים", מחאת אנונימוס (איתי אקנין, אנונימוס)

מחברת "רנואר" נמסר בתגובה: "קולקציית המעילים שלנו לחורף הקרוב, הינה מגוונת ובאה לתת מענה להעדפות השונות של ציבור הלקוחות. במרבית המוצרים בקולקציה נעשה שימוש במילוי סינתטי ואיכותי, והשנה שילבנו לראשונה גם את מעיל הפוך לאור הביקוש למוצר זה מצד לקוחות רבים.

עוד נמסר כי "חברת 'רנואר' איננה מתפשרת על איכות המוצר ועל עמידה של ספקי החברה בתנאי ייצור נאותים והוגנים על פי סטנדרטים בינלאומיים. 'רנואר' פועלת על פי כל דין בחוק ובכלל זה שיווק מוצרים העומדים בתקינה הנדרשת. הגורמים הוונדליסטים שפעלו היום באופן אלים בחנות החברה הורחקו על ידי חברת האבטחה של הקניון".