אישה מתה בניתוח - משפחתה תובעת את בית החולים בטענה לרשלנות

הטרגדיה בבית החולים בילינסון הובילה לתביעה: אישה בת 44 שסבלה מסוכרת הובהלה לחדר הניתוח, אך במשפחתה טוענים כי תקלה בעת פעולות ההחייאה הובילה למותה. כעת תובע בעלה את בית החולים בחשד לטיפול רשלני: "היא לא איתנו בגלל שבבית חולים בילינסון הקפיאו אותה למוות". בבית החולים טענו בתגובה: "התביעה מופרכת"

החולה מתה במהלך ההחייאה, המשפחה תובעת את בית החולים: תביעה חמורה הוגשה נגד בית החולים בילינסון, לאחר שאיריס אליהו ז"ל בת ה-44 מתה לפני שנתיים בחדר הניתוח - ומשפחתה טוענת כי המוות נגרם מטיפול רשלני. אליהו סבלה ממחלת הסוכרת ואושפזה עם סיבוך של דלקת בלבלב, ולאחר הידרדרות במצבה היא הועברה לטיפול נמרץ כאשר היא מונשמת ומורדמת, והרופאים החלו לבצע החייאה.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"הרופא יצא מחדר הניתוח ואמר לי שהמצב של איריס הוא 50% לפה, 50% לשם", משחזר אילן, בעלה של איריס. במהלך ההחייאה בוצעה פעולה שגרתית של קירור הגוף של המטופלת, אך אז אירעה התקלה לדברי המשפחה - שמגבה את טענותיה בחוות דעת רפואית.

"מהנתונים נראה שהורדת הטמפרטורה הייתה מכוונת לגרום לירידה מתונה ל-32-34 מעלות כאמצעי טיפולי מקובל, אך בפועל הירידה ל-21-23 מעלות גרמה להחמרה קיצונית וקטלנית של מצבה", פירט ד"ר דב גביש, רופא בכיר בבית החולים וולפסון, בחוות דעת שצורפה לכתב התביעה. בעקבות זאת לקתה איריס בין היתר בהיפותרמיה, מה שהוביל למותה.

אילן ואיריס ז"ל

כעת מגדל אילן את שלושת ילדיו, הגדולה שבהם בת 11 כיום, לבדו. "מאוד קשה בלי איריס, אני עד היום לא מעכל ולא מקבל את זה", הוא מספר בכאב. "היא לא איתנו לא בגלל שכך היה צריך להיות, אלא בגלל שבבית חולים בילינסון הקפיאו אותה למוות".

עורכת דינו של אליהו, גלית קרנר, אומרת כי "מדובר באחד המקרים הקשים והרשלניים ביותר שביצע בית החולים בטיפול במנוחה". קרנר אומרת כי תציג מסמכים המעידים על כך שאיריס אכן הוקפאה עד שמתה בניתוח. מבית החולים בילינסון נמסר בתגובה כי "התביעה מופרכת, הטמפרטורה הנמוכה שנמדדה היא של החדר ולא של המטופלת. לכן, זו אינה הסיבה למותה".