אזהרה: המוצץ שעלול לגרום לסרטן

מוצצי הגומי הגדולים של חברת GUMEX עלולים לפגוע בבריאותם של תינוקות וילדים קטנים המשתמשים בו, כיוון שיש מהם פליטה גבוהה של חומרים המסווגים כמסרטנים – כך מזהיר משרד הכלכלה

המוצץ המסרטן (מתוך עמוד הפייסבוק של משרד הכלכלה)

משרד הכלכלה מזהיר את הציבור מפני שימוש במוצץ גומי "גדול" של חברת GUMEX שצבעו צהוב ועליו הכיתוב "PURE LATEX" או "PURE LATEX GUMEX". בבדיקת מכון התקנים הישראלי התגלה כי יש הסתברות גבוהה לפגיעה בבריאותם של תינוקות וילדים קטנים המשתמשים בו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מהמוצץ ישנה פליטה גבוהה מהערך המותר הקבוע בתקן הישראלי של ניטרוזמינים. לפי מידע שנמסר ממשרד הבריאות, חלק מניטרוזמינים מסווגים כמסרטנים ודאיים בבני אדם כאשר אחרים מסווגים כמסרטנים אפשריים.

פליטה גבוהה של ניטרוזמינים (מתוך עמוד הפייסבוק של משרד הכלכלה)

במשרד הכלכלה מבהירים הבוקר כי כל המוצצים האחרים של החברה, שצבעם או גודלם שונה מזה שניתן באזהרה, הם תקינים והאזהרה אינה רלוונטית לגביהם.

עוד נמסר ממשרד הכלכלה כי לאחר שבבדיקת המוצץ התגלתה אי-התאמה לדרישות התקן, פעל הממונה על התקינה במיידי כדי להפסיק את הייצור והמכירה של המוצץ הספציפי.

ב"סופר פארם" אומרים כי בעקבות פרסום הודעת האזהרה הם פנו אל משרד הכלכלה לקבלת הבהרה וכן למשרד הבריאות לקבלת הנחיות בנושא. "למרות שלא התקבלה שום הנחיה רשמית מהמשרד או הספק, לאור הפרסום של משרד הכלכלה, הסרנו את המוצצים מהמדפים בכל סניפי הרשת, וראינו לנכון לפרסם מודעה מטעם סופר-פארם בה עדכנו על אזהרת משרד הכלכלה והבהרנו שאנו מאפשרים להחזיר את המוצצים ולקבל את הכסף חזרה", מוסיפים בחברה.

גורמים במשרד הכלכלה מציינים כי פורסמו מודעות מטעם הממונה בעיתונות, באינטרנט וברשתות בהתאם לחוק, וזאת לצד ההתנהלות מול היצרן.