הכינו את המטריות: הגשם חוזר השבוע

עם הגעתו של חודש דצמבר, מגיע גם גל גשום לאזורנו. כבר היום יירדו ממטרים מקומיים שילוו בירידת טמפרטורות. מחר וביום שלישי הגשם צפוי להתחזק, וגם ברביעי ובחמישי לא יהיה יבש. התחזית המלאה - בפנים

דצמבר מגיע, ואיתו הגשם. ארכיון (גיא ורון)

אחרי שבועיים חמימים ונאים, בהם שלט באזורנו האפיק המייבש ממזרח, הזרימה מתהפכת וגם הגשם חוזר. עם זאת, התקווה למערכת גשם ממושכת ומתונה שתגיע עם תחילת חודש דצמבר התפוגגה - וכעת מסתמן שמדובר בגל גשם מרכזי שיחל מחר (שני). גם היום צפוי גשם, אך בעיקר בממטרים מקומיים בשעות הערב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

השינוי במזג האוויר יורגש במהלך היום, שיהיה מעונן חלקית והטמפרטורות יירדו. ייתכן גשם מקומי קל בצפון ובחוף בשעות הערב. הגשם שיירד בהמשך השבוע לא יהפוך למערכת חורפית גדולה כפי שצפינו בתחילה, אבל על פי ההערכות צפויים לרדת כ-30 מילימטרים של גשם בחוף ובצפון.

הטמפרטורות הצפויות היום: 21 מעלות בקצרין, 23 בנהריה, 17 בצפת, 24 בטבריה, 21 בנצרת, 21 בחיפה, 22 בטייבה, 19 באריאל, 23 בתל אביב, 19 בירושלים, 24 בבית שמש, 26 בים המלח, 23 ברחובות ואשקלון, 24 בשדרות, 21 בערד, 24 בבאר שבע, 20 במצפה רמון ו-26 מעלות באילת היום בצהריים.

הצפי: 30 מילימטרים של גשם (יואב שוסטר)

גל הגשם המשמעותי צפוי להתחיל כאמור ביום שני אחר הצהריים ולהימשך עד יום שלישי בצהריים: רוב הגשם יירד במהלך הלילה ובמישור החוף ועד צפון הנגב, והוא ילווה בהתקררות נוספת. הגשם עשוי להיות מלווה בסופות רעמים.

מדובר בפחות מ-24 שעות של גשם, אבל האווירה תהיה חורפית בהרבה. ברביעי וחמישי יהיו באזורנו הרבה עננים עם מעט גשם, וייתכן כי גם בימים אלו יירד גשם מקומי.