המטופל נותח, הגידול נשאר

זה כנראה הסיוט הגדול של כל חולה: הרופא מכריז שהניתוח עבר בהצלחה ושלא נמצא גידול, ורק אחרי שחולף זמן ומתבצעות בדיקות נוספות - מתברר שהגידול שנחשד כממאיר נשאר בגוף. תביעה בגין רשלנות רפואית הוגשה נגד בית החולים שיבא תל השומר. ביה"ח בתגובה: "מתנצלים על הטעות, המקרה תוחקר"

אילוסטרציה (רויטרס)

אדם שאובחן כבעל גידול החשוד כסרטני עבר לפני מספר חודשים ניתוח כריתה בבית החולים שיבא תל השומר כדי להסיר את הגידול. אלא שבדיעבד התברר כי הגידול לא הוסר. בשל כך, הגיש המטופל כתב תביעה לבית המשפט בין רשלנות רפואית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

המטופל עבר את ניתוח הכריתה, ונדמה היה שהוא הסתיים בהצלחה. הרופא המנתח עידכן אותו בסוף הניתוח כי ברקמה שנכרתה לא נמצא שום גידול. אלא שגם לאחר מכן, המשיך החולה לסבול והתלונן על כאבים.

הוא ביקש מהרופא לבצע בדיקת MRI כדי לבדוק מה פשר הכאבים המתמשכים, אולם הוא סורב. המטופל החליט לעשות בדיקה שכזו באופן פרטי, ובה התברר שהגידול קיים ואף גדול יותר מבעבר.

"איך לא רואים כזה דבר?", תהה המטופל בשיחה עם הרופא, "הגוף שלי עדיין לא השתקם, איך אני יכול לעבור את הסבל?". הרופא השיב לו: "אדוני היקר, אני מסכים לכל מילה שאמרת. אין הרבה מה לעשות כרגע חוץ מאשר להתקדם הלאה".

המטופל נותח פעם נוספת, באיחור ניכר אמנם, אבל למרבה המזל הגידול הוסר.

מבית החולים שיבא תל השומר נמסר בתגובה: "מדובר בתקלת מנתח בניתוח הראשון שבו לא זוהה הגידול בכירורגיה רובוטית ולא נכרת. בהמשך לטעות האמורה, לא הייתה התייחסות הולמת לתלונות החולה והוא אף לא הופנה לבדיקות דימות על פי בקשתו. הנהלת המרכז הרפואי מתנצלת על הטעות בפני החולה. המקרה תוחקר ללא כחל ושרק והוסקו מסקנות לגבי ליווי ובקרה של מנתחים בכירים".