המבצע להצלת הדג שנתקע בשקית

הצוללן דודו נחמיאס יצא עם חבריו לצפות בעולם התת ימי באזור ראש הנקרה שבצפון, כשנתקל בדג שהיה לכוד בתוך שקית ניילון ללא יכולת לצאת. ביחד הם הצליחו בעדינות לחלצו ממלכודת הפלסטיק ובסרטון שהפיצו ביוטיוב הם ביקשו לשמור על החופים ובעלי החיים הימיים

קבוצת צוללים שיצאה בשבוע שעבר לצלילה מול חופי ראש הנקרה בגבול הצפון נתקלו במחזה שלא יכלו להישאר אדישים אליו: דג שנתקע בתוך שקית ניילון, ללא יכולת לצאת. הם מיהרו לחלץ את בעל החיים הימי בעדינות ולשחרר אותו לחופשי. הם דאגו לתעד את המקרה - וזאת על מנת להעלות את המודעות לתוצאות ההרסניות של השלכת פסולת לים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

דודו נחמיאס, אחד הצוללים, ערך את הסרטון והעלה אותו לעמוד הפייסבוק אותו הוא מנהל יחד עם דורון שרייבר ורויטל גרב, "צלילה - הבית הרטוב של הצוללים", שם זכה מיד לשיתופים רבים ולתגובות נגד השלכת שקיות פלסטיק וסוגי פסולת אחרים לים.

"הדבר הראשון שרציתי לעשות כשראיתי את הדג היה לתעד, כדי שאנשים יבינו שהאמירה שפלסטיק מזיק היא לא רק קלישאה", סיפר נחמיאס לחדשות 2 Online. "כנראה שזה קרה ממש לפני שהגענו, אחרת הדג לא היה שורד".

נחמיאס ביקש להדגיש את חשיבות השמירה על הסביבה וקרא לציבור לנהוג באחריות. "אני לא יכול לשנות את העולם ולא אבקש מאנשים לא להשתמש בפלסטיק בכלל, אני כן מבקש שיזרקו לפח".