גם השנה: מחסור בחיסונים לתלמידים

ממש כמו באותה תקופה אשתקד, לחדשות 2 Online נודע כי גם השנה קיים מחסור בחיסונים לתלמידי בתי הספר. אם לתלמיד התלוננה: "אמרו לי שכבר חודשיים אין ושלא יודעים מתי יהיה". גורם רפואי: "לא למדו את הלקח". משרד הבריאות: יש מחסור עולמי

שוב: מחסור בחיסונים בבתי הספר (רויטרס)

בדיוק לפני שנה דיווחנו לראשונה על כך שיש מחסור בחיסונים לתלמידי בתי הספר, ורבים מהם לא חוסנו בזמן. אלא שגם השנה נודע לחדשות 2 Online, כי לא הוזמנו מספר החיסונים הנדרשים ושוב נגמרו מלאי החיסונים, כאילו דבר לא השתנה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

המחסור השנה מורגש בחיסון לכלל תלמידי כיתה ח' נגד דיפתריה, טטנוס ושעלת. בשנה שעברה נרשם מחסור גם בחיסונים לתלמידי כיתות ב', גם הם נגד אותן המחלות בנוסף לשעלת אסלולרי ופוליו.

"לא ברור מדוע משרד הבריאות לא נערך כראוי לסוגייה, הרי שבדיוק לפני שנה קרתה אותה תקלה", אמר גורם בתחום הרפואה שבקיא בפרטים לחדשות 2 Online. "אסור לקחת סיכונים בדברים האלה".

חיסונים אלה ניתנים בזריקה אחת, לתוך השריר בחלק העליון של הזרוע. חיסון נגד מחלות אלה מונע מחלות העלולות להסתיים בסיבוכים קשים ואף קטלניים. באתר משרד הבריאות נכתב כי "חשוב להקפיד על יישום תכנית החיסונים השגרתית לכל ילד במועדים המומלצים בהתאם לגיל ועד כמה שאפשר ללא שינויים וחריגות".

אוכלוסיית תלמידי כיתות א'-ט' מצויה בגיל קריטי מבחינת ההתפתחות הגופנית, הקוגניטיבית והחברתית. היא חשופה למחלות זיהומיות, להפרעות בתזונה ובגדילה, התפתחות מצוקות אישיות והתנהגויות סיכוניות.

"אין חיסונים כבר חודשיים"

לפני שנה בדיוק התייחס לנושא ד"ר צחי גרוסמן, מזכ"ל איגוד רופאי הילדים. "שגרת החיסונים צריכה לספק הגנה על הילדים במועדים סדורים ומתוכננים מראש", הדגיש. "אני מקווה שהחיסונים יושלמו מהר ככל האפשר".

"מחסור עולמי": משרד הבריאות (חדשות 2)

אם לתלמיד כיתה ח' מגבעתיים התקשרה למשרד הבריאות ומחתה על העניין. "מסתבר שהשנה, בדיוק כמו לפני שנה יש את אותו המחסור", היא סיפרה. "הבן שלי לא קיבל אתמול חיסון, והתקשרתי למשרד הבריאות ואמרו לי שאין חיסונים כבר חודשיים ושלא יודעים בדיוק מתי החיסון יגיע".

ממשרד הבריאות נמסר בתגובה: "החיסון צפוי להגיע בחודשיים הקרובים. המחסור הזמני באספקת החיסון נוצר כתוצאה ממחסור עולמי בחיסון הכולל את מרכיב השעלת". באשר לטענות כי גם בשנה שעברה היה את המחסור ציינו במשרד כי "בשנה שעברה הושלמו כל החיסונים. כך יהיה גם השנה".

לפניות לכתב: MatanH@ch2news.tv

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של מתן חצרוני