חשד להתעללות: 14 כלבים שוחררו מ"צינוק"

בחושך, בזוהמה, ובצפיפות - כך הוחזקו על פי החשד 14 כלבים בכלבייה בקיבוץ גליל ים, שנועדו למטרות הרבעה וסחר. בעל הכלבייה זומן לחקירה. צער בעלי חיים: "במקום לקנות כלבים - אמצו מההסגרים ומהכלביות"

פקחי משרד החקלאות חשפו מקרה מזעזע של התעללות בבעלי חיים בקיבוץ גליל ים הסמוך להרצליה, לאחר שמצאו 14 כלבים שהוחזקו במחסן בתנאים של זוהמה ומחנק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

פקחי המשרד הגיעו אל המקום בעקבות תלונות שהתקבלו בדבר בית גידול המחזיק כלבים בתנאים קשים במחסן בשטח כלביית הקיבוץ. עם קבלת הדיווח הציא משרד החקלאות צו לחיפוש במקום מתוקף חשד לעבירה על חוק צער בעלי חיים ולהתעללות חמורה בכלבים.

כשהגיעו הפקחים לא נראו הכלבים בשטח המדובר, אולם חשדם התעורר כששמעו לפתע קולות מרוחקים של נביחות כלבים. כששאלו את בעל הכלבייה אם נמצאים כלבים במקום - הוא השיב בשלילה.

הפקחים נכנסו לשטח המחסן וגילו בו 14 גורי כלבים, בני מספר שבועות, יושבים לצד אמותיהם בכלובים בחושך ללא אוורור, חלונות או אור יום. הכלובים היו ללא כל תיעוד ומטונפים משתן וצואה.

כלוב צפוף, מלא בצואה (ד"ר נירית צפורי-ברקי, משרד החקלאות)

רוב הכלבים היו ללא שבבים, ללא חיסוני כלבת או כל תיעוד רפואי של רופא וטרינר וההערכה היא שהוחזקו במקום למטרת הרבעה וסחר. לאחר חשיפת המכלאה, טען בעל השטח כי הכלבים אינם שייכים לו.

"במקום לקנות - אמצו כלבים"

עם מציאתם, פקחי משרד החקלאות העבירו את הכלבים למתקן מוגן לבדיקות רפואיות לקראת שיקומם. במקביל, בעל הכלבים זומן לחקירה פלילית. "מדובר באירוע חמור במיוחד, בו הכלבים חסרי הישע סבלו מאוד", אמרה ד"ר נירית צפורי-ברקי ממשרד החקלאות. "אני מקווה שלאור העובדות בשטח, המדברות בעד עצמן, יגזור בית המשפט על הנאשם עונש מרתיע וחמור מספיק, אשר יביא למיגור תופעות אלו בעתיד".

"שוב אנו רואים שקנייה של כלבים כרוכה בסבל רב עבור אותם כלבים", טענה יעל ארקין, מנכ"ל תנו לחיות לחיות. "במקום לקנות תאמצו כלבים מהסגרים עירוניים ועמותות. חייבים להפסיק את התופעה הזאת של בתי גידול שמתנהלים הרחק מעינינו ובתנאים מזעזעים".