אירוע נדיר: תאומות אנטילופה נולדו בספארי

התאומות החדשות התגלו רק אחרי כחודש וחצי לאחר ששהו במסתור, שם נולדו. מטפלת בשטח האפריקני מצאה אותן, והן נקראו על שם ילדותיה - טליה ואביגיל. בספארי מתרגשים: "המלטת תאומים אצל יונקים גדולים היא נדירה במיוחד"

אירוע נדיר בספארי: קלרה, אנטילופה מסוג קובוס המים, המליטה זוג תאומות שקיבלו את השם של התאומות של המטפלת שלהן - טליה ואביגיל. הן התגלו רק כחודש וחצי לאחר הלידה, לאחר ששהו במסתור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בספארי, נקבות קובוס המים נוהגות להמליט באזורי מסתור שהמטפלים מכינים עבורן. המטפלים מניחים גזם בחלקים שונים של השטח האפריקני הפתוח והקובוסיות מסתתרות שם כשהן חשות שההמלטה קרבה. לאחר שתאומות האנטילופה גדלו והתחזקו - הן יצאו מהמסתור והתאחדו עם העדר.

מזל טוב, זו אנטילופה (טיבור יגר)

קלרה הנקבה יצאה מהמסתור עם שתי וולדות. נטע גואטה מטפלת בשטח האפריקני הפתוח זיהתה אותן לראשונה. מקרה של המלטת תאומים אצל אנטילופת קובוס המים לא תועד מעולם - ובכלל המלטת תאומים אצל יונקים גדולים, בכללם אנטילופות, היא נדירה במיוחד.

דוברת הספארי שגית הורוביץ הסבירה: "הסיכוי לשרידותם של תאומים כאלה בטבע הוא אפסי. בספארי נמצא עדר של קובוסי מים מזה שנים רבות. לפני כשלוש שנים, קובי הקובוס הפך לזכר השליט לאחר שהדיח את הזכר המבוגר".

העדר מונה היום 12 פרטים בניגוד לתקופה של השליט הקודם, שבו העדר מנה לא יותר משישה. בעדר של קובי נולדות רק נקבות. "יש הטוענים שמשהו בחיבור הגנטי בין הזכר לנקבות גורם להולדת נקבות ויש בספארי המצקצקים בלשונם וטוענים כי קובי הורג את הזכרים עוד בטרם הגיעו אל העדר כאשר הם נמצאים עם אמם במסתור כדי שלא יקום לו מתחרה", הוסיפה הורוביץ.

התאומות נמצאות בימים אלה עם העדר בשטח הפתוח של הספארי, יונקות ונראות מצוין.

לפניות לכתב: MatanH@Ch2news.co.il

עמוד הפייסבוק של מתן חצרוני