האיום הוסר: המענקים לרופאים בפריפריה לא יבוטלו

בוטלה ההחלטה לבטל את המענקים לרופאים מתמחים בפריפריה שנחשפה בחדשות 2. חברי הקואליציה והאופוזיציה שגילו התנגדות נחרצת בוועדת הכספים רשמו היום הצלחה כששר האוצר אישר את המשך מתן המענקים

המענקים יינתנו כמתוכנן (רויטרס)

שלושה ימים אחרי שנחשפה בחדשות 2 כוונת הממשלה להפסיק את המענקים לרופאים המתמחים בפריפריה, הודיעה הבוקר (ראשון) ועדת הכספים כי ההחלטה תבוטל והמענקים בשווי 75 מיליון שקלים יינתנו כמתוכן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ההחלטה שלא לבטל את המענקים קיבלה גם את אישור יו"ר הוועדה ח"כ משה גפני וגם את אישור שר האוצר משה כחלון. הוחלט להמשיך ולתקצב את התמחות הרופאים בפריפריה בסכום שעושי להגיע ל- 75 מיליון שקלים.

הכוונה לבטל את המענקים עוררה סערה במהלך ישיבה של ועדת הכספים ביום חמישי האחרון. חברי הכנסת הציגו את המסמך שפרסם משרד הבריאות בעיתון, לפיו בכוונת הממשלה לבטל את המענקים לרופאים שבחרו להתמחות בפריפריה, אותם מענקים עליהם סוכם בתום שביתת הרופאים הגדולה בשנת 2011. בעקבות התנגדות הח"כים הורה יו"ר ועדת הכספים ח"כ גפני להפסיק את הדיונים בתקציב הבריאות עד להודעה חדשה.

הבוקר, כאמור, אושר להשאיר את המענקים. "מדובר בהישג אדיר לרפואה הציבורית בכלל ולפריפריה בפרט", אמרה ח"כ אורלי לוי-אבקסיס, ממובילי המחאה כנגד ההחלטה בוועדת הכספים. "רק מי שגר בדרום או בצפון יודע עד כמה קשה המצב של הרפואה הציבורית באזורים המרוחקים ועד כמה המענקים הללו סייעו להגעת רופאים רבים וטובים לפריפריה".