63% מהישראלים: נצמצם צריכת בשר מעובד

סקר חדשות 2 Online ומכון שילוב מגלה שאזהרת ארגון הבריאות העולמי והמלצת משרד הבריאות הישראלי השפיעו על הציבור. 54% חושבים שההמלצה לצמצם את צריכת הבשר המעובד מוצדקת מחשש לסרטן. כמה יגדילו את הצריכה?

אילוסטרציה (רויטרס)

הישראלים לוקחים ברצינות את ממצאי ארגון הבריאות העולמי על הבשר המעובד: מסקר שערך מכון שילוב עבור חדשות 2 Online, עולה כי 54% מהישראלים חושבים שהמלצת משרד הבריאות לצמצם צריכת בשר מעובד מוצדקת. חשוב לציין כי הסקר נערך לאחר שהארגון פרסם הודעת הרגעה בנושא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

33% מהנשאלים, לעומת זאת, טענו כי ההמלצה מוגזמת, ו-13% השיבו כי הם אינם יודעים. בסקר השתתפו 507 גברים ונשים יהודים דוברי עברית, בני 18 ומעלה, מכל רחבי הארץ.

תוצאות הסקר (חדשות 2)

לא רק שההמלצות מוצדקות לדעתם של הישראלים - הם גם מתכוונים ליישם אותן. 31% מהנשאלים טענו כי יצמצמו משמעותית את צריכת מוצרי הבשר המעובד ו-32% השיבו כי יצמצמו במעט את צריכת הבשר המעובד- סך הכל מדובר ב-63% מהנשאלים שאמרו כי יצמצמו את צריכת הבשר המעובד.

לעומתם, 32% אמרו שלא ישנו הרגלים, ו-5% השיבו כי הם אינם יודעים אם יצמצמו את צריכת הבשר המעובד. רק אחוז אחד מהנשאלים טען כי הוא מתכוון דווקא להגדיל את צריכת הבשר המעובד בביתו.

כאמור, בסוף השבוע האחרון - רק ארבעה ימים לאחר שהודיע כי צריכת בשר מעובד מסרטנת כמו סיגריות - פרסם ארגון הבריאות העולמי הודעת הרגעה: "לא התכוונו שתפסיקו לאכול בשר, הדוח רק המליץ למתן את הצריכה".

עוד לפני ההבהרה הזאת, פורסמו בישראל המלצות לציבור בעקבות הדוח הדרמטי שהכה גלים בכל העולם. משרד הבריאות קרא להגביל את כמות הבשר המעובד, בעיקר בקרב ילדים, לפעם אחת בחודש.

בתחילת השבוע אף נודע לחדשות 2 כי בחוזר המנכ"ל הקרוב של משרד החינוך, יוקדש סעיף הנוגע לאיסור הגשה ומכירה של מזון מעובד בקיוסקים ובמפעלי ההזנה של מוסדות החינוך. אכיפת ההנחייה תיעשה על ידי הפעלת סנקציות כלכליות נגד מי שימכור או יגיש מזון שכזה.