חשש מהצפות: "הרשויות לא ערוכות"

ערי השרון והמרכז בכוננות ספיגה מחשש לעוד בוקר של הצפות בעקבות הגשם הצפוי עד שעות הצהריים. קצין במכבי האש מותח ביקורת על הרשויות שסבלו אתמול מהצפות. "מי יפצה אותי?", תהה תושב שמכוניתו הוצפה

חשש מיום נוסף של הצפות (אלונה גלעד)

מזג האוויר הסוער נמשך, חשש מהצפות במרכז: המערכת החורפית שנמצאת באזורנו מתחילת השבוע נמשכת - ועקב הגשמים הצפויים עד לשעות הצהריים, ברשויות המקומיות באזור המרכז נערכים לעוד יום של הצפות ושיבושים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

גשם ירד הבוקר בעיקר באזור החוף. עיקר הגשם ירד בתל אביב, אשדוד וחיפה. במהלך הלילה נרשמו סופות רעמים וברקים. עיקר העננות מתרכזת עדיין מעל הים התיכון. בהמשך היום צפוי הגשם להתחזק.

בחברת החשמל אמנם התגברו על התקלות ונכון לשעה זו לא ידוע על בתי אב שמנותקים מחשמל, אך עובדי החברה ערוכים ליום נוסף בו עלולות להתרחש תקלות נוספות. גם הכבאים ערוכים לטיפול במפגעים - אך מזהירים כי הרשויות אינן ערוכות למצב שבו כמויות גשם גדולות יורדות בפרק זמן קצר מאוד.

גשמים צפויים עד שעות הצהריים (ארז כרמל)

"זה מזג אוויר קיצוני, אין ספק שהתשתיות לא היו ערוכות לזה", אמר רש"צ משנה בירן הוכרברג מתחנת הכיבוי הרצליה, שעסק אתמול בטיפול בנזקי הסערה בריאיון לתכנית "הבוקר של קשת". "חילצנו ילדים מגני ילדים ומשפחות מדירות ואנשים מכלי רכב. כל האירועים הגיעו יחד באותו זמן וזה הקושי". ‎

בערי השרון שנפגעו באופן קשה מכמות המשקעים הגדולה - רעננה, כפר סבא והרצליה, חוששים שהרחובות שוב יוצפו במים ונזקים כבדים ייגרמו לרכוש. אמש הוצפו רכבים ברחוב אחוזה ברעננה שהפך לנהר של ממש. "החניתי אתמול את האוטו ברחוב הר סיני, והלכתי לעבודה, ועכשיו תראה באיזה מצב האוטו", סיפרה הבוקר תושבת העיר. "מי יפצה אותי על הנזק הזה, העירייה תפצה אותי? איפה התשתיות? על מה משלמים פה מס תיעול?"

בהכנת הידיעה השתתפו אילנית אדלר, אלעד זוהר ולירון זייד.