תיעוד: חולדות וזוהמה בבית החולים

בית החולים הממשלתי גליל מערבי משרת קרוב למיליון תושבים בכל צפון הארץ בימי שגרה וחירום והוא מתהדר ב-700 מיטות אשפוז ומתקנים מתקדמים. כל זה ממש לא עולה בקנה אחד עם התמונות שתיעדו כמה חולים בסוף השבוע, שבהן נראות חולדות במחלקת האשפוז

"ישנתי ולא הרגשתי עד שהן הגיעו למיטה שלי" - במילים אלה תיאר מאושפז בבית החולים המערבי הרפואי גליל מערבי את החוויה המבהילה שעבר בסוף השבוע - לאחר שחולדות הסתובבו חופשי במחלקת האשפוז, עלו על המיטות וגרמו לבהלה כללית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הגיעו לפה כמה בחורים והתחילו לרדוף אחריהן", סיפר. "את אחת החולדות הם הרגו בחוץ אבל השנייה נעלמה ואחר כך ראיתי אותה שוב על המיטה לידי". הצוות הרפואי הסביר שככל הנראה מדובר בתוצאה של ריסוס במבנה התת קרקעי המוגן, שהבריח את החולדות אל הקומות העליונות.

באותה הזדמנות תיעדו החולים גם לכלוך במסדרונות ברמה שרחוקה מלהיות הולמת בית חולים שמשרת קרוב למיליון תושבים בכל אזור הצפון ואף נחשב מוסד איכותי מבחינת רמת הרפואה.

רק לפני כמה חודשים דווח על כך שבאחת המחלקות בבית החולים המזגנים הפסיקו לעבוד בשיא החום והמאושפזים נאלצו להביא מאווררים מהבית במשך שבועיים כדי להצטנן.

מהמרכז הרפואי נמסר בתגובה: ״אנחנו מתנצלים על האירוע החריג, לא קיבלנו תלונות קודמות ואנחנו נוקטים צעדים משמעותיים כדי לוודא שהמקרה לא יחזור על עצמו״.