צפו בשיטפונות בנחלי הדרום

בנחל פארן ובבאר אורה נרשמו אתמול והבוקר זרימות מים מרשימות עקב הגשמים שירדו אתמול בכל רחבי הארץ. כביש 40 נחסם לתנועה בשל ההצפות, ומסוף רבין נסגר לכמה ימים עקב נזקים מהסחף שהצטבר במקום. כך נראות הזרימות הבוקר

הגשמים החזקים שירדו אתמול (ראשון) בכל רחבי הארץ גרמו, בנוסף לתקלות קשות בחשמל, גם לשיטפונות גדולים בדרום הארץ. הבוקר ניתן לראות את הזרימות המרשימות בנחל פארן ובבאר אורה בערבה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בשל זרימת הנחלים בכל אזור דרום הארץ ובעיקר בערבה, נסגר הבוקר מסוף רבין שצפונית לאילת. ברשות שדות התעופה דיווחו כי נזק נגרם למעבר מהשיטפונות וכי הוא יישאר סגור בימים הקרובים למעבר נוסעים. כעת פועלים במרץ ברשות לתיקון הנזקים שנגרמו ולפינוי הסחף והמים שהצטברו במקום.

בנוסף לסגירת המסוף, הודיעו כבר אתמול באגף התנועה במשטרה כי כביש 40 נחסם לתנועה ממצפה רמון ועד ציחור עקב הזרימה החזקה מנחל פארן ועקב הסחף שהצטבר על הכביש שמסכן את הנהגים. הכביש נותר חסום גם הבוקר ובאגף התנועה הפנו את הנהגים לדרכים חלופיות.

מעבר רבין, הבוקר (רשות שדות התעופה)

גם כביש 90 לצפון נחסם לתנועה עד לצומת שפך זוהר (מלונות ים המלח) עקב שני נחלים שעלו על גדותיהם. שוטרי אגף התנועה מכוונים את התנועה לבאים מכביש הערבה צפונה, לכביש 25 לכיוון דימונה.

הגשמים שהחלו אתמול וגרמו לנזקים רבים ולהצפות ילוו אותנו גם היום, אולם עוצמת הרוחות לא תתקרב למה שעברנו, שכן מדובר באפקט מקומי תחת ענני סערה חריגים. היום ירד גשם מדי פעם וייתכן שנראה סופות רעמים והצפות. הגשם ירד ברוב אזורי הארץ, והטמפרטורות יהיו נמוכות מהרגיל עונה. קיים חשש לשיטפונות נוספים בנחלי הדרום והמזרח.

גם בלילה יירד גשם לפרקים מצפון הארץ ועד לצפון הנגב, מלווה בסופות רעמים בודדות. מחר וביום רביעי צפוי להימשך הגשם לפרקים ברוב אזורי הארץ, ותחול ירידה קלה נוספת בטמפרטורות. רק במהלך יום חמישי צפויים הגשמים להיחלש, אם כי עדיין ייתכנו סופות רעמים והצפות בנחלים.