שיפור במצב בן ה-13 שנדקר בפיגוע בפסגת זאב

בבית החולים הדסה הר הצופים משתפר משמעותית מצבו של הנער בן ה-13 שנפצע מדקירות סכין בפיגוע שביצעו מחבלים פלסטינים צעירים בפסגת זאב. לראשונה הוא החל לנשום היום בכוחות עצמו. "נותרה לבחור שלנו עוד דרך שיקומית ארוכה"

זירת הפיגוע בפסגת זאב (פלאש 90 - יהונתן סינדל)

סוף סוף - סיבה לאופטימיות: בבית החולים הדסה הר הצופים בירושלים חל היום (שני) שיפור במצבו של הנער בן ה-13 שנפצע אנושות בפיגוע הדקירה בפסגת זאב בשבוע שעבר ואושפז כשהוא מורדם ומונשם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מבית החולים נמסר כי היום החל הנער לנשום בכוחות עצמו. "הוא ער ומתקשר עם בני משפחתו ועם הצוות הרפואי", נמסר מבית החולים. "נותרה לבחור שלנו עוד דרך שיקומית כמובן אבל אני שמח שבסך הכל מצבו טוב ויציב", אמר פרופ' אחמד עיד, מנהל המחלקה הכירורגית בבית החולים.

"המדדים שלו מראים על התקדמות", הוסיף פרופ' עיד, שעמד בראש צוות המנתחים שהציל את חיי הנער. "מצבו היה קשה ביותר כשהגיע לבית החולים והיום אנחנו אופטימיים לגבי המשך החלמתו". שיפור חל בימים האחרונים גם במצבו של הצעיר בן ה-25 שנפצע קשה בפיגוע. מצבו מוגדר כעת קל-בינוני

שוחרר ונשלח למעצר. המחבל אחמד מנאסרה

המחבל בן ה-13 שוחרר מביה"ח

אמש שוחרר מבית החולים אחמד מנאסרה בן ה-13 שביצע ביחד עם בן דודו בן ה-15 את פיגוע הדקירה. עם שחרורו הוא הועבר למעצר. בשבוע שעבר עורר יושב ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן סערה כשטען כי ישראל "הוציאה להורג" את מנאסרה. בעקבות הדברים התפרסם סרטון ובו נראה מנאסרה כשהוא שוכב אזוק למיטתו ולצידו מגש האוכל שהוגש לו בבית החולים.

ראש הממשלה נתניהו כינס מסיבת עיתונאים לתקשורת הזרה ובה התייחס ישירות לנאום אבו מאזן. "רק אתמול הוא האשים את ישראל בהוצאה להורג של נער פלסטיני 'תמים וחף מפשע'", אמר. "אז הנה האמת: קודם כל הוא לא מת, הוא חי. שנית, הוא לא תמים. שלישית, הוא לא חף מפשע. הוא ניסה לרצוח ילד בן 13 שנסע על אופניים - זה החף מפשע האמיתי".

למרות שתחילה הכחישה משפחתו כי ביצע פיגוע, בחקירתו הודה מנאסרה כי הגיע עם בן דודו לפסגת זאב כדי לדקור יהודים. בחקירה שנערכה לו בחדר בית החולים, לאחר שפצע קשה נער יהודי בן 13, הבהיר מנאסרה כי המניע לפיגוע היה בשל טענות על כך שישראל פוגעת במסגד אל-אקצא ומפרה את הסטטוס קוו בהר הבית.