שיפור במצב פצועי הפיגועים בי-ם

אלמנתו של אהרון בנט שנרצח בפיגוע בעיר העתיקה יצאה מכלל סכנה והיא עדיין מאושפזת בביה"ח הדסה עין כרם כשהיא מורדמת ומונשמת. מצבו של בנה הפעוט השתפר אף הוא, וכן מצבו של הנער בן ה-15 שנפצע בפיגוע השני. "הנער בהכרה מלאה ושלומו טוב", סיפר ראש העיר, ניר ברקת, שביקר את הפצוע

שני פיגועים: שני הרוגים ושלושה פצועים. ז (חדשות 2)

שיפור נרשם הבוקר במצבם של שלושת פצועי הפיגועים שאירעו אמש (שבת) בירושלים, המאושפזים עדיין בבתי החולים שערי צדק והדסה עין כרם בעיר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אדל בנט, אלמנתו בת ה-22 של של אהרון בנט שנרצח בפיגוע הדקירה סמוך לשער האריות, יצאה הלילה מכלל סכנה והיא מאושפזת במחלקה לטיפול נמרץ בבית החולים הדסה עין כרם. היא נמצאת בהכרה, נושמת בכוחות עצמה ואף מתקשרת עם סביבתה. מצבה מוגדר כעת בינוני-קשה אך יציב. שיפור נוסף נרשם במצבו של בנם הפעוט של בני הזוג, שפונה מזירת האירוע לבית החולים שערי צדק כשהוא סובל מפצע ירי ברגלו.

במקביל, השתפר גם מצבו של משה מלכה, הנער בן ה-15 שנפצע בפיגוע הדקירה הנוסף שאירע בעיר העתיקה. "המחבל רץ אלינו עם יד בכיס", שיחזר מלכה את האירוע ממיטתו שבבית החולים שערי צדק. "רצנו, אבל נתקלתי במדרכה ואז הוא תפס אותי והתחיל לדקור אותי. הפלתי אותו עם הרגל, סגרתי עליו, חבר שלי ריסס עליו גז מדמיע, ובזכותו ניצלתי. לא הרגשתי שנדקרתי בכלל, אבל נגעתי בחולצה וראיתי שהכל דם. באתי לכביש, צעקתי 'פיגוע פיגוע', גם חבר שלי צעק, ואחרי כמה דקות הגיעו משטרה ואמבולנס".

מאז אמש הספיק מלכה לזכות לביקור מראש עיריית ירושלים, ניר ברקת, שהגיע להתעדכן במצבו. "הנער בהכרה מלאה ושלומו טוב", סיפר ברקת. "הוא מחייך ויושב במיטה. הוא סיפר שהמחבל הגיע ודקר אותו, והוא זוכר שחברו ריסס עליו גז מדמיע - מה שכנראה סייע ליצירת ניתוק המגע. הוא לא ראה ולא יודע איך לאחר מכן המשטרה חיסלה את המחבל. סיפרתי לו ואפילו הראיתי לו את התיעוד, הוא מאוד התרגש. אני מאמין שהוא ייצא מפה יחסית מהר".

בפיגוע הראשון נרצחו אהרון בנט, בן 24 מביתר עלית, שהיה בדרכו לכותל המערבי יחד עם אישתו ובנו, ונחמיה לביא (לוי), בן 41 מירושלים, שרץ לעבר מוקד האירוע כדי להגיש עזרה לנפגעים ונדקר בעצמו.

המחבל, מוהנד חלבי בן 19 מאזור רמאללה, הצליח לחטוף את נשקו של לביא והספיק לפתוח בירי לעבר עוברי אורח שממנו ככל הנראה נפצע הפעוט. אמו, שנפצעה קשה מהדקירות, הצליחה להימלט ורצה כ-50 מטר עד שהגיעה לכוח משטרה וסיפרה על שהתרחש. לוחמי משטרה ומג"ב רצו לעבר המחבל שירה עליהם פתחו לעברו באש והרגו אותו.