היום המטויל ביותר מאז תחילת החג

חגי תשרי כמעט מאחורינו והמוני ישראלים מנצלים את החופשה לטיולים. 150 אלף בני אדם יצאו במהלך היום לחיק הטבע ופקדו בעיקר את חופי הים ונחלי הצפון. ברשות שמורות הטבע והגנים אומרים שמדובר ביום המטויל ביותר מאז תחילת החג

מזג האוויר הנעים ששרר היום (שבת) ברוב אזורי הארץ, יחד עם סיום תקופת החגים, הביא כ-150 אלף בני אדם לשמורות הטבע ולגנים הלאומיים. מרשות הטבע והגנים נמסר כי מדובר ביום המטויל ביותר מאז תחילת החג.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

תנועת מטיילים ערה מאוד נרשמה באתרי המים בצפון: שמורת הטבע בניאס, שמורת הטבע בריכת המשושים, גן השלושה, שמורת הטבע תל דן, שמורת הטבע שניר, המג'רסה ושמורת הטבע עין אפק.

עומסים מיוחדים נרשמו בחופי הרשות ובאתרים כמו הגן הלאומי בית ינאי (נחל אלכסנדר) שם התקיים אירוע פיסול בחוף, שמורת הטבע חוף דור-הבונים, שמורת הטבע נחל עמוד, שמורת הטבע עין גדי, מערת הנטיפים והגן הלאומי אכזיב.

150 אלף מטיילים ברחבי הארץ (רשות הטבע והגנים)

מספר שיא נרשם ביממה האחרונה גם במספר הלנים בחניוני הלילה של הרשות. כ-10,000 מטיילים לנו ברשת חניוני הלילה של רשות שמורות הטבע והגנים.

מחר מזג האוויר יהיה נוח, אך תחל מגמת התקררות שתורגש יותר בהקפות שייערכו בשני בערב, בעיקר בהרים. בשלישי תחול התקררות נוספת וסוף סוף נרגיש את הסתיו.

במהלך יום שלישי נראה יותר עננים בשמיים וככל הנראה בשעות הצהריים או אחר הצהריים יתחיל לרדת גשם מקומי בצפון, בעיקר בחוף.

הגשם יימשך גם ביום רביעי, גשמים מקומיים יירדו בצפון ובמרכז וישנו סיכוי שהם יגיעו גם לאזור צפון הנגב. בחמישי בבוקר עוד צפויות לרדת שאריות של גשם, בעיקר בצפון ובחוף. אם התחזית הזו אכן תתממש, נוכל ככל הנראה להכריז על היורה.