צפו: שיטפונות מפתיעים בנחלי הדרום

ענני סערה שהתפתחו באזור דרום הארץ הובילו לראשונה העונה ובאופן מוקדם יחסית לזרימה חזקה בנחלים. באגף התנועה מזהירים כי אם הזרימה החזקה תימשך מספר צירים ייסגרו לתנועה. גשמים עזים ירדו בדימונה, סופות ברקים בערבה

גשמים עזים, שיטפונות מפתיעים וסופות ברקים במהלך החג: משעות אחר הצהריים החלו להתפתח בדרום הארץ ענני סערה מקומיים שהורידו גשמים חזקים לראשונה העונה וגרמו לזרימה שוצפת בנחלים. גורמים ברשות המים מסרו כי אלו "השטפונות המוקדמים ביותר שתועדו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

המערכה החורפית הקצרה אינה לגמרי חריגה לעונה, אך עוצמתה הפתיעה את התושבים. השילוב של טמפרטורות גבוהות על הקרקע יחד עם אוויר קר בשכבות הגבוהות של הטמפרטורות הוא שהוביל ליצירת עננים מקומיים. גם בגליל המערבי ירד היום גשם ובאזור אלון שבות אף ירד ברד לזמן קצר. 

השטפונות המוקדמים ביותר שתועדו (יובל שגיא, רשות הטבע והגנים)

בדימונה ירדו גשמים עזים שגרמו לקריסת רשת החשמל במספר מקומות. תושבים דיווחו על הפסקות חשמל חוזרות ונשנות.

באזור הערבה היו סופות ברקים מרהיבות, כשתנאי מזג האוויר השפיעו גם על פעילות שדה התעופה באילת. מרשות שדות התעופה נמסר כי בשל האובך ותנאי ראות לקויה לא תתאפשרנה נחיתת טיסות "ארקיע" ו"ישראייר" במהלך הערב.

מה שחריג יחסית לתקופה זו של השנה הוא שלרוב התופעה היא מקומית בלבד והיום העננות נראתה לאורך אזורים נרחבים יותר.

מאגף התנועה נמסר כי כביש 40 בקטע שבין מצפה רמון לצומת צחור נסגר לתנועה לשני הכיוונים, וכעת נבדקת הזרימה גם בכבישים: 90, 227, 20, 12 ו-10.
 
שוטרי הזרוע המבצעית של האגף בדרום ערוכים לתת מענה למשתמשי הדרך. נוכח הראות הלקויה על הנהגים לגלות משנה זהירות ולנהוג בהתאם למגבלות הדרך ומזג האוויר.