חוזרים לנשום: האובך כמעט ונעלם, רמות הזיהום פחתו

לאחר כמעט שבוע של אבק וחול, במשרד להגנת הסביבה מדווחים על שיפור ניכר באיכות האוויר ברחבי הארץ ועל הפחתה משמעותית ברמות זיהום האוויר. לאוכלוסיות רגישות אמנם מומלץ להימנע מפעילות גופנית מאומצת, אך לא משהייה מחוץ לבית

תכלה שנה - והאבק שאיתה: יממה לפני ראש השנה - ואחרי קרוב לשבוע בו כוסתה הארץ באבק ובחול ורמות זיהום האוויר שברו שיאים, כמעט וניתן לחזור לנשום אוויר צלול לגמרי. במשרד להגנת הסביבה עדכנו היום (שבת) כי חל שיפור ניכר באיכות האוויר ברחבי הארץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

במשרד הסבירו כי השיפור חל עקב ההפחתה ברמות זיהום האוויר הנמצאות בגובה ערכי ההרתעה. עם זאת, לאוכלוסיות הרגישות, חולי לב וריאות, קשישים, ילדים ונשים בהריון להימנע מפעילות גופנית מאומצת. לאוכלוסיות אלה כבר לא מומלץ שלא לצאת החוצה - מה שמעיד על ההפחתה המשמעותית ברמות הזיהום.

שיפור ניכר חל ברמות זיהום האוויר (חדשות 2)

מנתוני השירות המטאורולוגי עולה כי נכון לשעה 09:20 הבוקר, באזור חיפה ובאזור אשדוד כבר אין זיהום אוויר מעל לרמה הממוצעת ביום רגיל. בבאר שבע רמת הזיהום הופחתה לפי 2 מהממוצע, באריאל ובעפולה פי 3, בגבעתיים פי 4 - ובירושלים ואילת - רמת זיהום האוויר היא פי 7 מיום שנחשב יום צלול.

האבק שכיסה את המגדלים התפוגג (חדשות 2)

באזור החוף והשפלה חל שיפור ניכר ברמות הזיהום ואילו באזור הר הנגב קיימת החמרה זמנית בזיהום בשל זרימת האבק בחזרה מהים והתרוממותו שוב לגובה של 500 עד 600 מטרים.

עוד סממן של חזרה לשגרה ניתן לזהות במגרשי הכדורגל: בהתאחדות לכדורגל ומנהלת הליגות הודיעו כי לאור השיפור ניכר בתנאי מזג האוויר והאובך - ולאחר בדיקות שנעשו עם הגורמים הרלוונטיים, התקבלה החלטה לקיים כסדרם את משחקי ליגת Winner שתוכננו להיום.