האובך עוד כאן: זיהום אוויר גבוה מאוד בכל הארץ

האובך נמשך ונתוני זיהום האוויר מדאיגים: פי 40 מהרגיל בת"א, פי 34 בחיפה ופי 32 בעפולה. לא יתקיימו טיולי בית ספר, ארקיע הודיעה על ביטול טיסות הפנים ובמד"א ממליצים לאוכלוסיות בסיכון להישאר בבתים

סופת החול שכיסתה אתמול את המדינה עדיין כאן גם הבוקר (רביעי) וגם רמות זיהום האוויר ממשיכות להיות גבוהות מהרגיל. טיסות פנימיות רבות בוטלו עד להודעה חדשה בעקבות ענני האבק ובמשרד להגנת הסביבה קוראים להימנע מפעילות בחוץ. על פי נתוני הלוויין האובך מתחיל לשקוע ולנוע לעבר הים, אך גם בשירות המטאורולוגי לא יכולים לזהות בוודאות מתי ייעלם סופית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אובך ברחבי הארץ (דימה טליאנסקי)

ברחבי הארץ נרשמו רמות של זיהום אוויר גבוהות מהרגיל לעונה, אולם מדובר בירידה קלה לעומת ערכי השיא שנרשמו אתמול. בתל אביב נרשמה רמת זיהום אוויר גבוהה פי 40 מהרגיל ובחיפה פי 34. בנשר נרשמו ריכוזי חלקיקי אבק גבוהים פי 26 מהרגיל, במודיעין פי 34, בגבעתיים פי 26, באשדוד פי 27 ובירושלים פי 11. למרות הירידה היחסית בזיהום האוויר בהרים, דווקא בחוף ובשפלה נרשמו ריכוזים גבוהים יותר מאשר אתמול באותה השעה.

גם הצבאים סובלים, היום (גל ביסמוט)

בשל הזיהום הכבד בכל רחבי הארץ ממליץ המשרד להגנת הסביבה לחולי לב-ריאות, קשישים ונשים בהיריון לא לשהות מחוץ למבנים סגורים. גם תלמידי מערכת החינוך נקראים שלא לצאת מחוץ למבנים בהפסקות ולקיים שיעורי חינוך גופני בתוך אולמות סגורים. בנוסף, בוטלו כל טיולי בתי הספר שתוככנו. ממגן דוד אדום נמסר כי במהלך היממה האחרונה, 445 בני אדם נזקקו לטיפול רפואי בשל תנאי מזג האוויר. 122 בני אדם טופלו של אירועים של כאבים בחזה והחמרה באירועי לב, 271 קריאות נרשמו על רקע קשיי נשימה ו-52 אנשים התעלפו.

בעקבות התחזית הקודרת, הוחלט הבוקר כי כל טיסות ארקיע הפנים ארציות והצבאיות מבוטלות עד לסוף היום. במידה ומזג האוויר ישתפר ובהתאם לתחזית, יחודשו מחר בבוקר הטיסות על פי לוחות הזמנים שיפורסמו. בחברת התעופה מדגישים כי הנוסעים שטיסתם בוטלה בעקבות מזג האוויר יקבלו זיכוי מלא על תשלום הטיסה. לפי שעה הטיסות הבינלאומיות ממשיכות כסדרן.

עוד יום של חול, תל אביב (רויטרס)

סיומו של מזג האוויר הקיצוני קשה לחיזוי, בין היתר משום שלא צפוי גשם שלרוב מביא לשקיעת האובך. גם מחר השמיים עדיין לא יהיו בהירים לחלוטין, אך קרני שמש ראשונות צפויות לחזור לחיינו. ביום שישי ובשבת כבר צפוי מזג אוויר בהיר בהרבה, אך גם זה לא ניתן לקביעה באופן ודאי.

ולא רק האובך יגרום לאי מנוחה - גם הטמפרטורות יעלו מעט היום וישרור עומס חום כבד בכל חלקי הארץ. הטמפרטורות החזויות להיום: בקצרין 36 מעלות, בצפת 34, בחיפה 32, בתל אביב 33, בירושלים 37, בבאר שבע 35 ובאילת היום 41 מעלות. עד סוף השבוע יוסיף להיות חם מהרגיל, אך בשבת צפויה ירידה בעומס החום.