תיעוד: ערימת ניילונים במעמקי הים

צולל צעיר שהגיע לחוף פלמחים לא ראה דגים מתחת למים אלא רק זבל. "החלטתי לצלם כדי שאנשים יראו את התוצאות למעשים שלהם", הוא אמר לחדשות 2 Online. התיעוד שהופץ בפייסבוק הגיע לעיניהם של מאות אלפי גולשים. צפו

שיימינג בפייסבוק מתחת למים: משה קוסטי, צעיר בן 29 מקיבוץ פלמחים, צלל אתמול (שבת) למעמקי הים בחוף פלמחים ותיעד את הזוהמה שהשאירו אחריהם הרוחצים בחוף. בתיעוד, שזכה למאות אלפי צפיות בפייסבוק, ניתן לראות עשרות שקיות זבל, קרעי ניילון וחתיכות פלסטיק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"זה החוף שגדלתי בו", סיפר קוסטי לחדשות 2 Online. "החלתי לצאת לצלילה, אבל במקום לראות דגים וצמחייה ראיתי רק זבל וזבל. החלטתי לצלם כדי שאנשים יראו את התוצאות למעשים שלהם. כשמישהו משאיר שקית על החוף, שיראה למה זה גורם".

רק לפני מספר ימים אותרו בחוף צבי ים מתים (משה קוסטי)

לפני מספר ימים קוסטי אף תיעד במצלמתו צבי ים מתים שנפלטו מהים, ולדבריו יש קשר ישיר בין שני המקרים - הצבים נחנקים למוות מהשקיות. "זו בעיה חמורה מאוד", הוא הוסיף. "בסך הכל רציתי להעלות את המודעות לנושא".

קוסטי סיפר כי כ-200 צוללנים שלחו לו הודעות בעקבות פרסום הסרטון, והציעו לארגן יום ניקיון ימי. קוסטי אכן מעוניין לארגן יום שכזה והוא קורא לכל מי שרוצה לשתף פעולה ליצור עמו קשר בפרופיל הפייסבוק שלו.