סוף עצוב: מת הדולפין שנמשה לחוף סמוך לעכו

יומיים לאחר שנמשה מהמים סמוך לחופי עכו כשהוא חלש ומותש, מת היום הדולפין שהועבר למרכז להצלת צבי הים של רשות הטבע והגנים. למרות הטיפול התרופתי שקיבל, הרופאים העריכו כי סיכויי הישרדותו של היונק הימי, שחלה במחלה קשה, לא היו גבוהים

לא שרד. הדולפין שנמשה מהים - ומת (מחמ"לי, רשות הטבע והגנים)

נמשה מהים - ומצא את מותו: הדולפין שנמשה שלשום בחוף עכו כשהוא מותש וחולה, מת היום (שישי) במרכז להצלת צבי הים של רשות הטבע והגנים, לאחר שהובהל לשם וקיבל טיפול תרופתי במטרה לשפר את מצבו. לדברי אנשי המרכז, הדולפין שחלה במחלה שאינה ידועה, היה חלש מאוד בעת הגעתו - וההערכה הייתה שהסיכויים להצילו אינם גבוהים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במרכז לחקר מידע וסיוע ליונקים ימיים בישראל ובמרכז להצלת צבי הים של רשות הטבע והגנים דיווחו היום על מותו של הדולפין, סמוך לשעה 4 אחר הצהריים - זאת לאחר שמאמצי הטיפול בו כשלו. הדולפין הועבר על ידי מנהל מרכז הצבים לבית דגן, שם תבוצע בו נתיחה ביום ראשון בבוקר.

ד"ר אביעד שיינין, יו"ר ארגון מחמל"י, הסביר כי אחוזי השרידות של דולפינים שמגיעים לחוף הם בודדים, ותהליך הטיפול בהם הוא ארוך. הוא הגדיר את הימים בהם שהה הדולפין בטיפול כקריטיים עבורו - ולבסוף, כאמור, מצא הדולפין החולה את מותו.