נלחמים על חיי הדולפין שנמשה בחוף עכו

במרכז להצלת צבי ים במכמורת מטפלים בדולפין בתוך בריכה. הרופא שמטפל בו סיפר שהוא חלש ורזה מאוד. "אחוזי השרידות של דולפינים שמגיעים אל החוף הם נמוכים", הסבירו במרכז ההצלה

ארוכה הדרך לחופש: הדולפין שנמשה אתמול (רביעי) בחוף עכו כשהוא מותש, הועבר הבוקר (חמישי) למרכז להצלת צבי הים של רשות הטבע והגנים, שם הוא מקבל טיפול תרופתי. לדברי אנשי המרכז, הדולפין חולה במחלה שאינה ידועה, והוא חלש מאוד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הוא חולה כבר הרבה זמן והוא רזה מאד וחלש", תיאר את מצבו ד"ר אביעד שיינין, יו"ר ארגון מחמל"י, מרכז חקר מידע וסיוע ליונקים ימיים בישראל. "כרגע הוא מקבל טיפול, ונמצא בהשגחה. גם אם הוא יתאושש, יקחו עוד שבועות עד שנוכל לחשוב על לשחרר אותו לחופשי". ד"ר שיינין הסביר כי אחוזי השרידות של דולפינים שמגיעים לחוף הם בודדים, ותהליך הטיפול בהם הוא ארוך. "הימים האלה הם הקריטיים ונראה אם הוא שורד אותם", הוסיף.

במרכז להצלת צבי ים במכמורת מחזיקים בדולפין בבריכת אישוש שבה הוא יכול לנוע באופן חופשי. בריכה זו משמשת את הרשות להצלת צבי ים.

אתמול הבחינו מתרחצים בחוף בעכו בדולפין שהתקרב אליהם, ומיהרו להזעיק את המשטרה ורשות הטבע והגנים. היונק הימי נמשה מהמים על ידי פקחים ווטרינרים והועבר באלונקה לקבלת טיפול.

"הוזעקנו למקום על ידי אזרחים ואנשי רשות הטבע והגנים שהחלו בטיפול בדולפין", סיפר אתמול לחדשות 2 Online אחד השוטרים שהגיע לחוף. "אנחנו מודים למתרחצים ששמרו על הדולפין קרוב לחוף כך שנוכל להגיע אליו ולטפל בו לפני שיקרה לו משהו רע".