נקמת הרופא? מינון הקנאביס הוקטן

משפחתו של חולה סיעודי שזכאי למריחואנה רפואית ביקשה להגדיל את הכמות שאותה הוא מקבל ומתחה ביקורת על היחידה לקנאביס רפואי בריאיון ברדיו. בתגובה, כך טוענים במשפחה, החליט הרופא שטיפל בהגדלת הרישיון – להקטין את המינון

מאז שעבר אירוע מוחי והתקף לב לפני שש שנים, יצחק (65) הוא חולה סיעודי מורכב. לפני כשנתיים קיבל רישיון למריחואנה רפואית בניסיון לסייע בהתמודדות עם הכאבים הקשים שמהם סבל - כאבים שלדברי קרוביו שום תרופה לא הצליחה לסייע עמם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"כל כדור נרקוטי שתזרוק - הוא לקח", מספר בנו, אלעד שפייר. "הגענו לטיפול פולשני בהרדמה שאמור לטפל בכאב גב. אבל היום אין כדורים נגד כאבים, אין כדורים לשיפור מצב רוח, אין כדורים ללחץ דם". לפני ארבעה חודשים ביקשו קרוביו של יצחק להגדיל את הרישיון שלו למריחואנה רפואית מ-50 ל-70 גרם, אבל במשרד הבריאות החליטו דווקא להקטין את המינון החודשי שלו ל-20 גרם.

בנו אלעד התראיין בנושא בתכנית "יהיה בסדר" בגלי צה"ל ומתח ביקורת על היחידה לקנאביס רפואי במשרד הבריאות. "זו יחידה שמתעללת בחולים שלה וזה חייב להיעצר", אמר. "אני חייב להגיד בפחד גדול שאני מאוד חושש שהפנייה שלי לתקשורת תגרום לזה שישימו לאבא שלי רגליים".

(רויטרס)

כמה דקות לאחר הריאיון עם אלעד, עלה לשידור ברדיו ד"ר מיקי דור, סגן מנהל היחידה לקנאביס רפואי במשרד הבריאות - אותו רופא שטיפל בבקשה להגדיל את הרישיון של יצחק. "אני מבטיח ומתחייב שהחשש כביכול לנקמנות שלנו לא רק שלא מבוסס, אלא שאני מתחייב שלעולם לא תהיה אצלנו שום נקמנות", אמר בשידור.

אלא שקרוביו של יצחק מתעקשים שלמרות ההבטחה שניתנה בשידור חי, החשש שלהם התממש אחד לאחד. הם גם מציגים הוכחות. ד"ר ברקת שיף, רופאה מומחית לכאב שמטפלת ביצחק, כתבה לד"ר מיקי דור: "החולה זקוק ל-50 גרם קנאביס. פחות מזה לא מספיק. להזכירכם, ד"ר מיקי דור שוחח עם הבן אלעד ברדיו, אודה על העלאת המנה לכמות שהחולה זקוק לה".

"אני מצפה להתנצלות"

במסמך רשמי עם לוגו של משרד הבריאות השיב לה ד"ר דור: "צריך להזכיר לך כל מה שהיה? לפני ואחרי ההשמצות ברדיו? כתבתי לאשתו לפני כשבוע ואני מצפה להתנצלות על שאמרה שאני מתנהג כמו בתקופות החשוכות של העם היהודי. בינתיים אני מחכה".

הרופאה של יצחק, ד"ר ברקת שיף

אשתו ובנו של יצחק טוענים שבמשרד הבריאות מתנקמים בהם בצורה אכזרית בגלל הריאיון ברדיו ושמי שנאלץ לשלם את המחיר הוא יצחק עצמו. "אני לא רוצה להיות בתחושה כל הזמן של 'רגע, תחשבי אם מותר לתת לו, אולי נחכה עד הבוקר, אולי שיכאב עד הבוקר'", אומרת אשתו שרה, "אין לי מספיק!".

במשרד הבריאות מסבירים שהרישיון ירד ל-20 גרם כי יצחק עבר מצריכת מריחואנה בשמן לעישון שמשפיע מהר יותר. הם טוענים שבימים אלה נשלח למשפחה אישור להגדלת הרישיון בחזרה ל-50 גרם. משפחתו של יצחק אומרת שלא קיבלה אישור כזה.