לראשונה: ויאגרה - גם לנשים

כמעט 20 שנה אחרי הוויאגרה לגברים, הודיע מנהל התרופות והמזון האמריקני על אישורה של Addyi - התרופה הראשונה בעולם שנועדה לסייע לנשים הסובלות מירידה בתפקוד המיני. שיווק התרופה יחל בבתי המרקחת בארה"ב כבר בחודשים הקרובים

טענות לאפליה מינית. הוויאגרה לגברים (יח"צ)

מנהל המזון והתרופות האמריקני (FDA) אישר הלילה (רביעי) את "הוויאגרה הנשית" - התרופה הראשונה בהיסטוריה שפותחה במטרה לשפר את חיי המין של נשים בגיל הפוריות. שיווק התרופה שנקראת Addyi יחל כבר בחודשים הקרובים בארצות הברית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אישור התרופה מגיע לאחר קמפיין ממושך שהאשים את מנהל התרופות באפליה על רקע מיני נגד נשים, מאחר והתרופה המיועדת להגברת החשק המיני בגברים, הוויאגרה, משווקת ברחבי העולם מאז שנת 1998.

התרופה, שמכונה גם כ"וויאגרה הוורודה" בשל צבעה, אינה מומלצת לשימוש במקביל לצריכת אלכוהול. כמו כן, היא עלולה לגרום לעילפון, סחרחורות ובחילות.

הכדורים יינתנו רק במרשם רופא ועל פי המלצות היצרנית, על נשים שאינן מרגישות את השפעתה בתוך שמונה ימים להפסיק ליטול את התרופה. השאלה הגדולה הניצבת כעת בפני היצרנית היא כמה נשים באמת זקוקות לתרופה.

על פי מחקרים שנערכו, כ-10% מהנשים סובלות מירידה בתפקוד המיני. ב-FDA הדגישו כי התרופה מיועדת רק לנשים שסובלות מהתופעה בשל בעיות הנובעות מחייהן האישיים ולא כתוצאה ממחלות פסיכיאטריות או נטילת תרופות בעלות השפעות לוואי.