הפיתוח הישראלי שמסייע לבעלי כיסאות גלגלים

"סטפ-אפ" - זהו שמו של הסטארט אפ הישראלי החדש שעושי לשנות את חייהם של נכים רבים ברחבי העולם. הכל התחיל כשאילן, מוזיקאי מקומי, רצה לסייע לחמותו שנעזרת בכיסא גלגלים ונתקלת בבעיות נגישות. כעת, עם הכיסא החדש, היא יכולה לדלג מעל מדרכות ומדרגות

במקומות שאינם מונגשים לנכים, מדרגה אחת בלבד עלולה להיות מכשול גדול. כשאילן אביב נתקל לפני ארבע שנים בקושי הזה של חמותו עדינה - הוא הבטיח לה למצוא פתרון. התסכול שחש אז הוביל אותו היום לפיתוח ישראלי חדשני שעשוי לשנות את חייהם של מי שנעזרים בכיסא גלגלים - מכשיר פשוט שיורכב עליהם ויסייע להתגבר על המכשולים בדרך.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"סטפ אפ", זהו שמו של הפיתוח החדשני אותו יזם אילן, לאחר שנחשף למצוקתה של חמותו האהובה עדינה כשהיא נתקלת במדרגה בודדת, או במדרכה שאינה נגישה לנכים. עדינה חלתה במחלת הפוליו בילדותה וכעת היא מרותקת לכיסא גלגלים חשמלי ששוקל כמעט 200 קילוגרמים. לפני 4 שנים הוא הבטיח לה פתרון, היום בבוקר (שלישי) - הוא קיים את הבטחתו.

אילן הוא בכלל מוזיקאי במקצועו, אבל התשוקה שלו לסייע לחמותו גרמה לו לחשוב על רעיון מבריק: כיסא גלגלים ששולח מעין רגליים חשמליות עם גלגלים בקצותיהן, המופעלות על ידי חיישנים, מרימות את הכיסא, ופשוט מדלגות על מכשולים. במשך שנה שלמה לקח לחברת "זיו-אב הנדסה" לבנות אב טיפוס, וזו התוצאה.

הפיתוח החדשני הוא למעשה סטארט-אפ ישראלי, שיוכל להתלבש על כל כיסא גלגלים חשמלי קיים ולהפוך אותו לכיסא שיכול לעלות מדרגות. לטענת המפתחים הוא נתמך על ידי המדען הראשי, וכבר נרשם כפטנט רשום, שיסייע לנכים לא רק לדלג על מכשולים אלא גם לשמור על כבודם ולדבר "בגובה העיניים".

כיסא הגלגלים הישראלי החדשני עשוי להקל במעט על חייהם של נכים, הוא צפוי לעלות כ-2,000 דולר, וע"פ המפתחים - כבר מעורר עניין גם מחוץ לישראל. "זו המצאת המאה!", אומרת עדינה לאחר שהיא מצליחה לדלג מעל עוד מכשול. "כך לא צריך לבקש חסדים מאף אחד, לא צריך לבקש יותר עזרה, אין יותר השפלות", הם מסבירים".